holliday grainger

Już wiemy, kto zagra Robin w ekranizacji serii powieści J K Rowling z Cormoranem Strikiem!

holliday grainger

Źródło zdjęcia: http://www.biography.com/

I stało się. Jest piękna, utalentowana, dokładnie taka, jaką chcielibyśmy widzieć w roli asystentki humorzastego detektywa. Brytyjska aktorka, Holliday Grainger zagra Robin Ellacott w ekranizacji serii kryminałów spod pióra Roberta Galbraith’a (pseudonim J K Rowling). Holliday Grainger będzie towarzyszyła na planie Tom’owi Burke.

Na początku września tego roku fanów serii kryminalnej Rowling zelektryzowała informacja, że książki doczekają się swojej serialowej ekranizacji. Zapowiedziano, że w rolę detektywa Strike’a wcieli Tom Burke, natomiast główna rola żeńska nie była jeszcze znana. Teraz już wiemy, że Robin Ellacott zagra Holliday Grainger. Aktorka znana jest z serii telewizyjnej realizowanej przez BBC pt. “Kochanek Lady Chatterley”. Holliday zagrała także w pełnometrażowym “Kopciuszku” (2015), “Annie Kareninie”, “Rodzinie Borgiów” (2011) i “Jane Eyre” (2011).

Cormoran Strike i Robin na planie zdjęciowym

Pierwsze zdjęcia do ekranizacji mają ruszyć w tym roku, w listopadzie. Będą kręcone  w Londynie. Jak dotąd zaplanowano siedem, jednogodzinnych odcinków, w tym trzy zostaną poświęcone pierwszej książce z serii pt ”Wołanie kukułki.”. Cztery pozostałe przypadną na “Jedwabnik” i “Żniwa zła”. Z najnowszych informacji wynika także, że Rowling pracuje już nad czwartą książką z serii, której premiery należy się spodziewać w 2017 roku.

Jestem niezwykle podekscytowana, mogąc dołączyć do tak utalentowanej obsady. Odkrywanie siły i inteligencji Robin będzie dla mnie fantastyczną przygodą. Nie mogę się doczekać początku zdjęć

– powiedziała  Holliday.

Z kolei Rowling dodała:

Jestem zachwycona, tym, że to właśnie Holliday Grainger zagra Robin. Była niezwykle przekonywująca na przesłuchaniach i zrozumiałam, że będzie idealna do tej roli. Obecnie mamy już obsadzone obie role żeńskie, i jestem przekonana, że obie panie stworzą wspólnie coś wyjątkowego.

Cormoran Strike czyli detektyw z problemami

Wołanie kukułki w TaniaKsiazka.plSeria kryminalna Rowling stała się ogromnym, międzynarodowym sukcesem. Pisarka znana na całym świecie z cyklu powieści o nastoletnim czarodzieju, tym razem zaprezentowała swoją niezwykle mroczną i krwawą literacką odsłonę. Trzy książki w serii: Wołanie kukułki, Jedwabnik i Żniwa zła są napisane mistrzowskim piórem, mają zaskakującą fabułę i dwójkę niezwykle barwnych głównych bohaterów.

Cormoran Strike to weteran wojenny, który w wyniku doznanych na froncie obrażeń, stracił połowę kończyny. Pogrążony w długach, porzucony przez piękną narzeczoną, zaszywa się w swoim biurze, w którym postanawia także tymczasowo zamieszkać. Z Urzędu Pracy przydzielają mu na staż młodą ambitną, Robin, której talent Strike uparcie ignoruje. Okazuje się jednak, że Robin nie zamierza siedzieć za biurkiem, tylko chce realizować swoją skrywaną, szczególnie przed narzeczonym, pasję, którą jest praca detektywistyczna. W ten sposób powstanie jeden z najbardziej błyskotliwych duetów detektywistycznych, który wpadnie na trop krwawych morderstw.

Seria o Strike’u osiągnęła status międzynarodowych bestsellerów i przysporzyła Rowling rzeszę zupełnie nowych fanów. Z niecierpliwością czekam na ekranizację i cieszę się, że Rowling bierze udział w procesie powstawania filmów.

Wy też uważacie, że  Holliday będzie idealną Robin?

Więcej informacji o ekranizacji znajdziecie w artykule: W końcu ruszają zdjęcia do ekranizacji serii o Cormoranie Strike’u!