Kołysanka z Auschwitz - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Czytaliście Tatuażystę z Auschwitz? Po tę opartą na prawdziwej historii książkę w zeszłym roku sięgnęło mnóstwo czytelników. Wystarczy spojrzeć na czołówki list bestsellerów. Już niedługo na półki księgarń trafi książka, która zachwyci tych czytelników, którzy cenią powieści oparte na historiach autentycznych osób.

Kołysanka z Auschwitz - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Mario Escobar, przeniesie swoich czytelników do czasów II Wojny Światowej i przedstawi im chwytającą za serce historię wyjątkowej kobiety. 13 marca swoją premierę będzie miała piękna książka, Kołysanka z Auschwitz. Jestem pewna, że wielu z Was zapragnie poznać historię Helene. Chcecie dowiedzieć się więcej?

Kołysanka z Auschwitz – odrobina ciepła w świecie, w którym nie ma miejsca na miłość

Mario Escobar przeprowadzi swoich czytelników przez wojenną historię Helene Hannemann. W 1943 roku do jej drzwi zapukali mundurowi, którzy dostali rozkaz od SS. Mimo tego, że Helene była Niemką tak zwanej „czystej krwi”, to jej mąż, a tym samym też jej pięcioro dzieci, miał romskie korzenie. Podobnie jak wiele innych niemieckich rodzin romskich, bliscy Helene zostali skazani na pobyt w obozie koncentracyjnym. Mimo tego, że Helene mogła zostać w kraju, zdecydowała się towarzyszyć swoim bliskim. Zatem cała rodzina trafiła do nazistowskiego obozu.

Helene była wyszkoloną pielęgniarką, toteż doktor Mengele oddelegował ją do poprowadzenia obozowego przedszkola. Mimo całej brutalności rzeczywistości, w której znalazła się wraz z rodziną, kobieta postanawia, że postara się stworzyć swoim małym podopiecznym choćby odrobinkę normalności. Da im odrobinkę światła w tym mrocznym świecie.

To opowieść o wielkim poświęceniu i heroizmie.

Jestem pewna, że ta powieść nie tylko Was wzruszy, ale też skłoni do zastanowienia się nas tym, co znaczy być człowiekiem i zachować człowieczeństwo w rzeczywistości, w której ludzi traktowało się nawet gorzej niż zwierzęta…

Zastanawiam się, ilu z Was sięga po powieści inspirowane prawdziwymi wydarzeniami? Czytaliście ostatnio jakieś, na które warto zwrócić uwagę?

Jeżeli zaintrygowała Was zapowiedź fabuły książki Kołysanka z Auschwitz, to już dziś możecie zarezerwować egzemplarz powieści w tym miejscu.