Komandos Roberta O'Neilla. Sprawdź w TaniaKsiażka.pl

Na początku lipca miała premierę książka, po którą wiele osób z pewnością sięgnie – Komandos Roberta O’Neilla. Były żołnierz amerykańskiej, elitarnej jednostki marynarki wojennej, Navy SEAL, napisał swoistą autobiografię. Tym samym przełamał pewne tabu, bo komandosi rzadko dzielą się swoimi doświadczeniami w formie literatury faktu. Jesteście ciekawi, o czym będziecie mogli w przeczytać w tej książce?

Komandos Roberta O'Neilla. Sprawdź w TaniaKsiażka.pl

Komandos Roberta O’Neilla – zapowiedź książki

Robert O’Neill jest emerytowanym żołnierzem Navy SEAL. Do US Navy wstąpił jako 19 latek. W ciągu 10 lat brał udział w ponad 400 akcjach.

Komandos jest poruszającą i realistyczną relacją z pierwszej ręki. Robert O’Neill opowiada o swoim dzieciństwie i o tym, dlaczego zdecydował się na wstąpienie do armii.  Następnie z humorem opisuje wyczerpujące szkolenie towarzyszące treningowi Navy SEAL.

Robert O’Neill przez dekadę brał udział w operacjach antyterrorystycznych, w tym też na terenach ogarniętych wojną. Były komandos opisuje działania  tej elitarnej jednostki w Iraku i Afganistanie. W książce opowiada o akcjach, w których uczestniczył m.in.: o uratowaniu Marcusa Luttera, jedynego żołnierza, który ocalał po afgańskiej operacji Redwing. Pisze też o odbiciu porwanego przez piratów kapitana Richarda Philipsa. Ta historia została zekranizowana w filmie Kapitan Philips z 2013 roku.

Robert O’Neill był członkiem operacji Włócznia Neptuna, której celem była likwidacja najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie, Osamy bin Ladena. Działania Navy SEAL w ramach tej akcji opisuje bardzo dokładnie. To właśnie komandos Robert O’Neill pozbawił życia przywódcę Al-Kaidy w maju 2011 roku.

Doug Stanton, autor bestsellerów In Harm’s Way i Horse Soldiers napisał o tej książce:

O’Neill przedstawia niezwykłą i zdumiewającą opowieść, przy czym druga jej część dotyczy wydarzeń, które śmiało można nazwać najsłynniejszą, współczesną operacją militarną […]. Najogólniej mówiąc, dowiadujemy się z niej, jak zachować życie i pozostać przy tym człowiekiem, mając tak wiele do czynienia ze śmiercią, zniszczeniem i walką.

Komandos Roberta O’Neilla w Stanach okazał się bestsellerem. Jak myślicie, czy ma szansę też zostać nim w Polsce?

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie znaleźć tę książkę, to tutaj jest w dobrej cenie.