Konkurs na opowiadanie kryminalneWłaśnie rusza konkurs na opowiadanie kryminalne, w którym możecie wziąć udział! To doskonała okazja dla wszystkich amatorów, którzy do tej pory pisali jedynie do szuflady. Wydarzenie związane jest oczywiście nieodłącznie z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału Wrocław 2017. Dlatego też nie zwlekajcie i koniecznie sprawdźcie więcej szczegółów!

Konkurs na opowiadanie kryminalne – informacje

To już dziewiąta odsłona konkursu, w którym wybierane jest opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z wrocławskimi klimatami w tle. Termin nadsyłania prac mija 9 kwietnia 2017 roku. Następnie przedstawiciele wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wybiorą maksymalnie 24 osoby, które zostaną nagrodzone. A jest o co walczyć!

Laureaci będą mieli możliwość wzięcia udziału w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-27 maja 2017. Termin ten jest ściśle powiązany z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału odbywającym się w owym mieście. Na warsztatach autorzy zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców z pomocą specjalistów opracują swoje prace tak, by nadawały się do druku. Oczywiście organizatorzy pokrywają wszystkie koszty pobytu finalistów na tym wydarzeniu. Całość składać się będzie z zajęć praktycznych, jak i wykładów. W tym roku przewidywany jest podział uczestników na trzy grupy. Każda z nich znajdzie się pod opieką jednego z trzech trenerów: Katarzyny Bondy, Joanny Opiat-Bojarskiej i Wojciecha Chmielarza.

Lista zwycięzców zostanie ogłoszona do 28 kwietnia bieżącego roku na łamach Portalu Kryminalnego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Koniecznie podzielcie się informacjami, czy zamierzacie wziąć udział w tym wydarzeniu! A może macie już na koncie jakieś konkursowe sukcesy?