Eventy

Wakacyjna wizyta u Harry’ego Pottera

Wciąż jeszcze można kupić bilety na specjalne wydarzenia mające miejsce w Warner Bros Studio w Londynie, związane z 15 rocznicą tournee Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Po raz pierwszy w historii ekspozycja będzie ruchoma.

30130548Nie macie jeszcze planów na kolejne dni tegorocznych wakacji? Londyn będzie w tym roku doskonałą destynacją. Nie tylko możecie wybrać się na bestsellerową sztukę autorstwa J.K. Rowling Harry Potter i Przeklęte Dziecko, ale także odwiedzić Studio Warner Bros, gdzie powstawały wszystkie części Harry’ego Pottera. W wakacje ma miejsce wiele interesujących i nietuzinkowych wydarzeń, które z pewnością zelektryzują fanów książek o młodym czarodzieju. Jeszcze do niedawna można było kupić bilety (są już wyprzedane) na śniadanie w Wielkiej Sali Hogwartu, a obecnie fani mogą uczestniczyć w obchodach piętnastej rocznicy tournee Harry Potter i Kamień Filozoficzny i związanych z nią wydarzeniach. Bilety wciąż są w sprzedaży, a wyjątkowe atrakcje będą dostępne w okresie od 22 lipca do 5 września.

Po raz pierwszy w historii tournee, będzie można nie tylko obserwować ekspozycję i rekwizyty z filmów o Harrym Potterze, ale także niemalże uczestniczyć w wydarzeniach, które miały miejsce na planie produkcji Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających ruchomą wystawę, która dotyczy wyprawy Rona, Hermiony i Harry’ego po Kamień Filozoficzny. Pojawi się między innymi słynna roślina: macki diabła, która złapała Rona, Hermionę i Harry’ego oraz figurki z szachów, które były uczestnikami jednej z najbardziej spektakularnych scen, kiedy to Ron rozgrywał partię szachów na śmierć i życie. Wielkie, szachowe figury będą poruszały się na planszy, zupełnie jak w filmie.

Fani książek i filmów o Harrym Potterze będą mogli poznać tajniki produkcji filmowej, zobaczyć kilka wersji filmu, dowiedzieć się jak powstawały poszczególne efekty specjalne. Najbardziej niesamowita jest jednak możliwość odwiedzenia miejsc, znanych tylko ze szklanego ekranu. Taka wizyta zapiera nie tylko dech w piersiach, ale także pozostaje w pamięci na długie lata. Będzie to z pewnością doskonałe przygotowanie do wrażeń, których dostarczy nam odsłona najnowszej historii o młodym czarodzieju, Harry Potter i Przeklęte Dziecko, która w formie książkowej ukaże się w Polsce w październiku tego roku.

Bilety na niektóre wydarzenia są ciągle w sprzedaży, można je kupić na stronie www.wbstudiotour.co.uk. Warto pamiętać o tym, że bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem, nie ma możliwości nabycia ich na miejscu. Warner Bros przygotowuje także inne atrakcje, które będą dostępne jeszcze w tym roku. Między innymi będzie można zobaczyć Hogwart w śniegu (od 19 listopada 2016).