Doktor Sen w kinach

Kontynuacja Lśnienia Stephena Kinga to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości mistrza grozy i horroru. Film pt. Doktor Sen w polskich kinach będzie dostępny już od 15 listopada 2019 roku. Natomiast książka o tym samym tytule, z okładką filmową pojawi się na rynku już 7 listopada bieżącego roku. W związku z tym powody do zadowolenia mają zarówno wielbiciele kina, jak i literatury. Czego możecie spodziewać się po najnowszej produkcji? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Kontynuacja Lśnienia

Kontynuacja LśnieniaDoktor Sen, kilka słów o fabule i zwiastun

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że reżyserem produkcji jest Mike Flanagan. To również on stworzył scenariusz najnowszego filmu. Na ekranach widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.: Ewana McGregora (Danny Torrance), Rebecce Ferguson (Rose Kapelusz) czy CliffaCurtisa (Billy Freeman).  O czym zaś opowiada sama historia?

Grupa staruszków, nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi. Ponieważ to emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie. A poza tym rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty, żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci. Obdarzone tym samym darem, co Dan.

Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce. Usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire. We wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Tym samym staje się znany, jako „Doktor Sen”.

Przypominamy, że kontynuacja Lśnienia, czyli film pt. Doktor Sen będzie dostępny w polskich kinach już od 15 listopada bieżącego roku. W związku z tym poniżej prezentujemy wam zapowiedź. Natomiast tutaj znajdziecie tę historię w wersji książkowej, z okładką filmową, która pojawi się już 7 listopada bieżącego roku. Dajcie znać, czy zamierzacie sięgnąć po tę historię!