Kontynuacja Player One - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kontynuacja Player One to doskonała wiadomość przede wszystkim dla fanów twórczości amerykańskiego pisarza, Ernesta Cline’a. Autor skradł serca czytelników na całym świecie, a wspomniana powieść, wydana w 2011 roku w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem, zyskując status bestsellera. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Player One przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury science fiction  i dystopijnej wizji naszego świata. Sam Cline przyznaje, że przy jej pisaniu inspirował się swoją ulubioną grą wideo Black Tiger. Poza tym powieść została także zekranizowana przez samego Stevena Spielberga. Teraz historia ta doczeka się kontynuacji!

Kontynuacja Player One - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kontynuacja Player One – kilka słów o najnowszym projekcie pisarza

Najnowsza książka pisarza nosi tytuł Ready Player Two i w Stanach Zjednoczonych ma być dostępna w sprzedaży już od 24 listopada 2020 roku. Co ciekawe ani wydawca, ani sam autor nie ujawnili, o czym będzie druga część. Tym samym tak na dobrą sprawę nie wiemy, czy będzie to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części, czy odrębna historia w świecie, stworzonym przez pisarza. Nie wiemy też, czy i kiedy Ready Player Two pojawi się na polskim rynku.

Być może w przyszłości druga część również trafi na kinowe ekrany, choć tutaj głosy są podzielone. Ponieważ ekranizacja pierwszej część nie spełniła oczekiwań producentów, co do poziomu zainteresowania widzów produkcją.

O czym opowiada zaś pierwsza część? Większość ludzi ucieka od przytłaczającej ich rzeczywistości do wirtualnego świata OASIS. To pełna rozmachu utopia online, gdzie każdy może być tym, kim tylko zechce. Gracze mogą spokojnie funkcjonować i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet. Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa. I tak jak inni, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Założyciel gry, multimiliarder James Halliday, miał go schować gdzieś tam przed śmiercią. A ten, kto odnajdzie klucz, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą.

Jeśli tylko dowiemy się, czy kontynuacja Player One pojawi się w Polsce, od razu damy Wam o tym znać. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Ernesta Cline’a, odsyłamy tutaj.