Królowa cukru to książka, której autorką jest Natalie Baszile. Warto tutaj wspomnieć, że pisarką zainteresowała się sama Oprah Winfrey, amerykańska prezenterka, producentka telewizyjna i miliarderka. Bez wątpienia polecenie powieści przez taką osobę daje ogromne możliwości rozwoju literackiego i zasięgu książki. Powieść pt. Królowa cukru na polskim rynku pojawi się już 19 września 2018 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom powieści obyczajowych i książek dla kobiet. Jesteście zaciekawione, co takiego ma w sobie ta historia, że poruszyła samą Oprah Winfrey? Koniecznie to sprawdźcie, czytając dalej!

Królowa cukru – epicka opowieść o współczesnych Stanach Zjednoczonych

Prezentowana dziś książka to historia niezwykle epicka i bardzo poruszająca. Opowiada o współczesnych Stanach Zjednoczonych, wielkich marzeniach i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Autorka porusza również wciąż aktualny temat problemu nietolerancji oraz wykluczenia.

Główną bohaterką powieści jest czarnoskóra Charley Bordelon, przyzwyczajona do blichtru Los Angeles. Kobieta w spadku otrzymuje niecodzienny podarunek – plantację trzciny cukrowej. Nie może jej odstąpić ani sprzedać, co jasno zostało sprecyzowane w testamencie zmarłego ojca. Bohaterce nie pozostaje nic innego, jak postawić wszystko na jedną kartę. Wraz z 11-letnią córką przeprowadza się na Południe, do dawnego domu babci Miss Honey.

Jak jednak dziewczyna z wielkiego miasta poradzi sobie z ogromną gospodarką? I czy w zaściankowej społeczności Luizjany uda się jej znaleźć przyjaciół i sojuszników?

Oprah Winfrey tak oto napisała o prezentowanej dziś powieści:

„Królowa cukru” jest doświadczeniem zmysłowym, żywym obrazem, który Baszile odmalowuje z niezwykłą umiejętnością, subtelnie i odważnie zarazem. To jasne i zachęcające przypomnienie, że czasami możesz wrócić do domu.

Przypominamy, że powieść pt. Królowa cukru na polskim rynku będzie dostępna od 19 września bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Prezentowana dziś powieść to bez wątpienia lektura obowiązkowa dla każdej miłośniczki takich historii jak: Sekretne życie pszczół, Czarne skrzydła czy Kolej podziemna. Koniecznie sprawdźcie to same i przekonajcie się, co takiego ma w sobie ta książka, że już stała się ogromnym, międzynarodowym hitem.