Ekranizacje i adaptacje

„Kroniki Amberu” doczekają się filmowej adaptacji!

9788377859438Kroniki Amberu, seria autorstwa Rogera Zelaznego, doczeka się adaptacji! To świetna wiadomość nie tylko dla fanów tego konkretnego cyklu, ale również dla miłośników Gry o Tron. Dlaczego? Kroniki Amberu są uznawane za jedną z największych inspiracji dla George’a R.R. Martina, który swój pomysł na sagę Pieśni Lodu i Ognia czerpał właśnie z serii stworzonej przez Zelaznego.

Adaptacją filmową Kronik Amberu zajmie się Robert Kirkman (twórca Walking Dead) we współpracy z Dave’em Alpertem i przy pomocy Vincent Newman Entertainment. Wciąż nieznana jest jeszcze tożsamość scenarzysty, ponieważ trwa etap jego poszukiwań.

Cykl Kroniki Amberu na całym świecie sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy, a swoją premierę miał w 1970 roku. Jego głównym bohaterem jest Corwin, mężczyzna, który odzyskuje przytomność w pewnym miejscu na Ziemi i zupełnie nie pamięta swojego poprzedniego życia. Przychodzi jednak czas, kiedy bohater odkrywa, że jest księciem z rodu, który ma umiejętność przechodzenia przez różne wymiary rzeczywistości. Ów ród sprawuje również władzę w Amberze.

Cały cykl składa się z 10 tomów i dzieli się on na dwie podserie – Cykl Corwina oraz Cykl Merlina.

Sam G. R. R. Martin po śmierci Rogera Zelaznego, napisał o nim, w memoriale, w następujący sposób: Roger Zelazny stworzył światy tak kolorowe, egzotyczne i niezapomniane jak nic, co nasz gatunek widział kiedykolwiek.

Biorąc pod uwagę, że za adaptację będzie odpowiedzialny Robert Kirkman, twórca kultowego już serialu Walking Dead, fani mogą spodziewać się produkcji filmowej na najwyższym poziomie.

My czekamy z niecierpliwością na pierwszy zwiastun i oficjalną datę premiery, a wy? Czytaliście Kroniki Amberu? A może dopiero macie zamiar?