Film Siedem minut po północy powstał na podstawie książki autorstwa Patricka Nessa i Siobhan Dowd o tym samym tytule. Produkcją zajęło się Studio Focus Features, które wypuściło niedawno oficjalny zwiastun ekranizacji.

Siedem minut po północy

Siedem minut po północy to historia pewnego chłopca i jego ciężko chorej matki oraz potwornego gościa, który przybywa niezapowiedziany. Conor, bo tak nazywa się chłopiec, co noc zmaga się z dręczącymi go koszmarami, które pojawiły się w chwili, gdy jego chora matka rozpoczęła leczenie. Jest dokładnie siedem minut po północy, kiedy pewnej nocy Conor budzi się i za oknem swojej sypialni widzi czającego się potwora. Ku zdziwieniu trzynastolatka, potwór ten w żaden sposób nie przypomina mu postaci, która pojawiała się w jego koszmarach i której się spodziewał. Ten jest sędziwy, dziki, a ponadto -żąda od Conora czegoś niebezpiecznego i przerażającego: prawdy. Siedem minut po północy to odważna opowieść, w której dominuje czarny humor.

Pomysł na książkę pochodził od wielokrotnie nagradzanej autorki, Siobhan Dowd, która niestety nie miała szansy napisać historii do końca, ponieważ zmarła na raka. Współautorem został więc Patrick Ness, któremu udało się stworzyć mroczną i dogłębnie przejmującą opowieść o stracie i ludzkim nieszczęściu, włączając w to obraz potworów, zarówno tych realnych jak i wyobrażonych, które często dręczą ludzi.

W filmowej ekranizacji pojawią się m. in.: Liam Neeson, Sigourney Weaver, Felicity Jones oraz Lewis MacDougall. Polska premiera filmu przewidywana jest na początek grudnia bieżącego roku.

Poniżej przedstawiamy wam oficjalną zapowiedź filmu. Wybierzecie się do kina?