Ekranizacje i adaptacje

„Prawdziwa historia” Delphine de Vigan doczeka się ekranizacji!

Prawdziwa historiaReżyserią filmu na podstawie książki Prawdziwa historia autorstwa Delphine de Vigan zajmie się Roman Polański.  Natomiast za scenariusz do filmu odpowiadać będzie Olivier  Assayas, który na swoim koncie ma reżyserię takich filmów jak Sils Maria oraz Carlosa.

Prawdziwa historia to książka o niezwykle ciekawym zakończeniu i wartkiej akcji, którą ciężko nazwać przewidywalną. W historii tej można dopatrywać się podobieństw między Delphine de Vigan a bohaterką, którą stworzyła w tej opowieści. Kobieta, podobnie jak autorka, jest pisarką, której książka staje się bestsellerem. Problem pojawia się w momencie, gdy pojawiają się obowiązki związane ze sławą – spotkania z czytelnikami. Autorka jest nimi wyczerpana, poza tym musi zmierzyć się z zarzutami, jakoby swoją sławę zawdzięczała tragicznej śmierci matki, która popełniła samobójstwo, a którą pisarka opisała w swoim bestsellerze. Pewnego dnia jednak bohaterka na swojej drodze spotyka L., rówieśniczkę, z którą się zaprzyjaźnia. Zamieszkują razem, pisarka ufa L. jak nikomu innemu, a ta zaczyna opiekować się zmęczoną autorką.

Jakie jednak są prawdziwe zamiary L.? Czy tak naprawdę chce pomóc, czy może jednak zaszkodzić głównej bohaterce? Delphine de Vigan w sposób niezwykle umiejętny ukazuje toksyczną relację, która nawiązała się między kobietami. Jak skończy się sytuacja, w której to jedna powoli przejmuje kontrolę nad drugą?

Mamy nadzieję, że Roman Polański zrealizuje ten projekt już niebawem. Tymczasem my zachęcamy do sięgnięcia po książkę Prawdziwa historia autorstwa Delphine de Vigan.