Nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina

Hop, hop – Wiedźminofani! Dużo dobrego się ogłasza w sieci! Słyszeliście już o tym, że Netflix zapowiedział nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina? Co powiecie na wiedźmińskie historie… przeznaczone dla najmłodszych widzów? A na prequel serialu? Producentka serialu Lauren Schmidt Hissrich potwierdziła także, że powstanie 3. sezon produkcji. Na nudę nie można narzekać! Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina i zwiastun 2. sezonu

Foto: Netflix

Nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina

W ostatni weekend września odbyło się wydarzenie organizowane przez Netflixa pod nazwą TUDUM. W czasie ponad trzygodzinnej transmisji online platforma ogłosiła między innymi newsy związane z Wiedźminem.

Zaprezentowano dwa niepublikowane dotąd fragmenty serialu, a także nowy zwiastun, łączący w spójną całość sceny z pierwszego i drugiego sezonu produkcji.

Dowiedzieliśmy się też, że powstanie kolejny po Zmorze Wilka pełnometrażowy wiedźmiński film anime.

Wiedźmin: rodowód krwi – powstaje prequel

Mało? Netflix ogłosił także, że ruszyły prace nad serialowym prequelem Wiedźmina, którego akcja toczyć się będzie 1200 lat przed wydarzeniami z „głównego” serialu.

Nowa produkcja ma tytuł Wiedźmin: rodowód krwi i opowiadać będzie o Koniunkcji Sfer. Na skutek tego właśnie wydarzenia w uniwersum Wiedźmina doszło do połączenia się światów elfów, ludzi i potworów. Jednym z głównych bohaterów historii będzie pierwszy z wiedźminów.

Film z planu możecie obejrzeć poniżej:

Wiedźmin dla dzieci? Powstanie serial familijny

Najwięcej zamieszania w sieci (i oburzenia części fanów) wzbudziły jednak plany Netflixa dotyczące wyprodukowania serialu dla dzieci, osadzonego w uniwersum Wiedźmina. Wiele osób uważa, że mroczny klimat, niewybredne żarty i wszechobecna przemoc nie są odpowiednie dla najmłodszych widzów. Część fanów boi się z kolei „rozwodnienia” historii wymyślonej przez Andrzeja Sapkowskiego.

Póki co nie wiadomo, czy nowa produkcja będzie filmem animowanym, czy zaangażowani zostaną aktorzy. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich zapewniła jendak, że nowa produkcja nie będzie adaptacją a spin-offem, dostosowanym tematyką i klimatem do poziomu serialu familijnego.

Trzeci sezon Wiedźmina dostał zielone światło!

Po sukcesie komercyjnym, jaki odniósł pierwszy sezon serialu, taka decyzja była do przewidzenia, teraz jednak została potwierdzona oficjalnie: Hissrich ogłosiła, że pod szyldem Netflixa powstanie trzeci sezon Wiedźmina.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina – zobacz nowy zwiastun

Na deser po tej porcji newsów mam dla Was smaczek wizualny!

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina zaplanowana jest na 17 grudnia 2021 roku, a więc zostało nam jeszcze całkiem sporo czekania. Na szczęście na przystawkę zaserwować sobie możemy nowy zwiastun. Łapcie:

Nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina

Na koniec – garść pytań do Was.

Oglądaliście pierwszy sezon serialu? Jesteście fanami adaptacji Netflixa, czy Waszym sercom bliższa jest raczej proza Andrzeja Sapkowskiego lub produkcje CD Projekt Red?

No i przede wszystkim: co myślicie o nowych planach Netflixa?

Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: