And the Ocean Was Our Sky

Nowa książka od Patricka Nessa to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autora. Czytelnicy na całym świecie pokochali pisarza za głośną powieść pt. Siedem minut po północy, która doczekała się równie spektakularnej ekranizacji. Historia ta stała się międzynarodowym hitem, a kariera Nessa nabrała zawrotnego tempa. Autor nie ma zamiaru spoczywać na laurach i już zapowiada nowość, która ma szansę stać się kolejnym, światowym bestsellerem. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował swoim fanom!

Nowa książka od Patricka Nessa And The Ocean Was Our Sky

www.goodreads.com

Nowa książka od Patricka Nessa – nowa odsłona znanej historii

Nowa książka od Patricka Nessa nosić będzie tytuł And The Ocean Was Our Sky (A ocean był naszym niebem), a jej światowa premiera przewidywana jest na 4 wrzesienia bieżącego roku. Kiedy i czy w ogóle pojawi się polska wersja językowa, tego niestety jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, o czym będzie wspomniana powieść. Patrick Ness planuje opowiedzieć na nowo historię znaną Czytelnikom z klasycznej opowieści pt. Moby Dick, której autorem jest Herman Melville. Jednak tym razem zmieni się perspektywa, bo narratorem będzie wieloryb.

Oto jak sam autor tłumaczy najnowszy projekt, nad którym pracuje:

Zaczęło się od tego, że zadałem sobie pytanie: „A co by było, gdyby »Moby Dicka« opowiedział wieloryb?”, a potem poszło to w jeszcze dziwniejszą stronę. Mam nadzieję, że książka Wam się spodoba.

Ale najnowsze dzieło pisarza to nie tylko opowieść. W książce odbiorcy znajdą mnóstwo mistrzowskich ilustracji, których autorką jest Rovina Cai. Jedną z nich na swoim twitterze opublikował sam Patrick Ness. Rysunek wraz z okładką najnowszej książki prezentujemy Wam obok.

And the Ocean Was Our Sky

twitter.com/Patrick_Ness

O czym zaś opowiada nowa książka od Patricka Nessa? Dumne wieloryby z ławicy Batszeby, z harpunami wbitymi w ciała, żyją dla polowań i walczą w wojnie z ludźmi, która zdaje się nie mieć końca. Pewnego dnia atakują statek, unoszący się na powierzchni Otchłani i liczą, że to będzie łatwa zdobycz. Jednak zamiast tego trafiają nieoczekiwanie na ślad mitu, potwora, a może nawet samego diabła. Tym samym to wydarzenie dało początek mściwemu polowaniu, które na zawsze zmieni świat wielorybów i ludzi.

Jeśli tylko nowa książka od Patricka Nessa pojawi się w Polsce, damy Wam o tym znać!

Książki Patricka Nessa, które do tej pory pojawiły się na polskim rynku, znajdziecie tutaj.