Ciekawostki o książkachWydarzenia literackie

Polskie wydawnictwo Dwie Siostry Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku!

Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie SiostryWydawnictwo Dwie Siostry zdobyło prestiżową nagrodę Najlepszego Wydawcy Dziecięcego Roku. Wyróżnienie zostało przyznane 26 marca podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, odbywających się w Bolonii – Bologna Children’s Book Fair.

Premio BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publisher of the Year to nagroda przyznawana oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata. W tym roku polskie wydawnictwo Dwie Siostry uzyskało ten znaczący tytuł, dołączając do grona najlepszych europejskich wydawców książek dla dzieci.

Wydawnictwo Dwie Siostry to niewielka, warszawska oficyna, która zdobyła uznanie Czytelników, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Książki wydawane przez Dwie Siostry to gwarancja merytorycznej oraz estetycznej jakości. Wydawnictwo działa od 12 lat i ma na swoim koncie wiele bestsellerowych tytułów, m.in. opublikowane w 40 krajach Mapy autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, serię Mamoko czy Robimisie Agaty Królak.

Poniżej trzy bestsellerowe tytuły Dwóch Sióstr – Najlepszego Wydawcy Dziecięcego Roku:

Mapy Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Razem z Mapami wyruszysz w podróż dookoła świata – przez 6 kontynentów i 42 kraje! Ta pięknie ilustrowana książka zawiera mnóstwo ciekawostek o najdalszych zakątkach naszej planety. Mapy zachwycają nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Ten tytuł autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to największy międzynarodowy sukces polskiej książki dziecięcej – do tej pory sprzedano półtora miliona egzemplarzy. Mapy zostały przetłumaczone na 30 języków i wydane w 40 krajach.

 

 

 Śpij, króliczku Jorg Muhle

W tej książeczce mieszka pewien zmęczony króliczek, który potrzebuje Twojej pomocy, by przygotować się do snu. Wystarczy, że klaśniesz, a on w mig założy piżamkę! Popraw jeszcze poduszkę, podrap w uszko i daj buziaka na dobranoc. Na koniec zgaś światło – i już! Króliczek poszedł spać. Śpij, króliczku to świetna propozycja dla maluchów, które potrzebują wieczornego rytuału. Wykonywanie poleceń daje dzieciom mnóstwo radości i przypomina o czynnościach, wykonywanych przed snem. W serii o króliczku znajdziecie także Do kąpieli, króliczku oraz Nie płacz, króliczku.

Głupi dzidziuś Blakie Stephanie

Niesforny króliczek Henio doczekał się rodzeństwa. Oczywiście, to żaden powód do dumy. Dzidziuś jest bowiem strasznie głupi i najlepiej by było, gdyby wrócił sobie do szpitala. No dobra, dzidziuś może się jednak na coś przydać. Może dotrzymałby Heniowi  w nocy towarzystwa? Przecież gdzieś tam w ciemności czai się zły wilk… Głupi dzidziuś  to książeczka dla nowo upieczonego, starszego rodzeństwa, która pozwala oswoić trudne emocje związane z kolejnym członkiem rodziny. A jeśli króliczek Henio skradnie Wasze serca, polecam także Kupa, siku oraz Ja nie chcę do przedszkola.

Więcej książek wydawnictwa Dwie Siostry znajdziecie tutaj.