Terry Hayes pracuje nad nową książką i jest to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości brytyjskiego pisarza. Autor serca Czytelników na całym świecie podbił powieścią pt. Pielgrzym, która stała się międzynarodowym fenomenem. Ale to nie jedyny sukces, jaki Hayes odniósł w swoim twórczym życiu.

Terry Hayes pracuje nad nową książką The Year of the Locust

Warto wspomnieć, że pisarz doskonale sprawdzał się w roli dziennikarza śledczego oraz scenarzysty. To jemu zawdzięczamy kinowe hity, takie jak: Godzina zemsty z Melem Gibsonem, Z piekła rodem, gdzie występował Johnny Depp czy Granice wytrzymałości z Chrisem O’Donnellem. Terry Hayes jest również współautorem scenariusza do Mad Maxa. Trzeba przyznać, że to spory dorobek, który niewątpliwie potwierdza literacki talent autora. Nic dziwnego, że fani z niecierpliwością czekają na kolejne projekty. Jak się okazuje, tym razem twórca skupia swoją uwagę na ponownej publikacji książkowej. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Terry Hayes pracuje nad nową książką – kolejny, wciągający thriller

Najnowsza powieść pisarza będzie nosić tytuł The Year of the Locust (Rok szarańczy). Na kiedy przewidywana jest jej światowa premiera? Tu właśnie pojawiają się niestety mniej optymistyczne informacje. Jak łatwo się domyślić, pisarz i scenarzysta jest niezwykle zajęty projektami związanymi z branżą filmową. Dlatego wstępna data publikacji to aż czerwiec 2020 roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, kto pracuje nad książką, nie mamy wątpliwości, że warto. W końcu to tylko 2 lata, a nie 12, jak bywa często w przypadku innych pisarzy.

O czym zaś opowiada najnowsza historia?

Głównym bohaterem powieści jest Luke Truman, młodszy oficer na pokładzie USS Leviathan. To najbardziej zaawansowany i potężny okręt wojenny, jaki kiedykolwiek udało się stworzyć ludzkości. Mierzy 243 metry, a pośród wielu broni i tajnych systemów ma ściśle tajną „technologię maskowania”. Pozwala ona na załamywanie światła wokół obiektów, dzięki czemu stają się niewidoczne. Nikt nie ma wątpliwości, że to najgorętsza innowacja w zakresie badań wojskowych, nie tylko w USA, ale i na całym świecie. I właśnie przyszedł czas na pierwszą, wielką próbę skuteczności wspomnianej technologii. Jednak ani Luke, ani rząd Stanów Zjednoczonych nie zdają sobie sprawy, jakie siły uwolni ten eksperyment.

Bohater na pokładzie okrętu wkrótce dojdzie do niepokojących wniosków. Przyszłość jego świata znajduje się w punkcie krytycznym, a ludzkości grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I wszystko wskazuje na to, że tylko Luke będzie w stanie powstrzymać wydarzenia, które prowadzą do nieuchronnej zguby.

Terry Hayes pracuje nad nową książką i jak wspomnieliśmy, przyjdzie nam na nią jeszcze chwilę poczekać. Tym samym zachęcamy do zapoznania się z debiutancką powieścią autora pt. Pielgrzym.