Kryminał i sensacjaPolecamyZapowiedzi i nowości

Nowa książka Dolores Redondo, hiszpańskiej królowej kryminałów w Polsce już w maju!

książka Dolores Redondo

Nowa powieść hiszpańskiej królowej kryminałów Dolores Redondo pojawi się w księgarniach już 9 maja 2018 roku. Autorka bestsellerowej trylogii Dolina Baztán powraca z mocną książką Dam ci to wszystko, która została wyróżniona prestiżową nagrodą literacką Premio Planeta. To świetnie opisana, mroczna i pełna tajemnic powieść o tajemniczej śmierci, rodzinnych sekretach i odkrywaniu drugiego życia bliskiej osoby. Nowa książka Dolores Redondo na pewno spodoba się fanom książek Agathy Christie.

Książka Dolores Redondo, czyli historia sekretnego, podwójnego życia

Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Na dodatek odkrywa, że partner go oszukał – twierdził, że wyjeżdża służbowo do Barcelony, zaś wypadek miał miejsce w zupełnie innej części kraju, odległej Galicji.

Zszokowany Manuel przybywa tam, by rozpoznać ciało. Okazuje się, że prokuratura zamknęła śledztwo zaskakująco szybko. Mężczyzna poznaje rodzinę Álvaro, o której nie miał wcześniej pojęcia – markizów Muñiz de Dávila, przedstawicieli najstarszego rodu w kraju. Ku zaskoczeniu wszystkich, Álvaro cały pokaźny majątek przepisał na męża, co oczywiście nie podoba się członkom dostojnej rodziny. Manuel chce odstąpić spadek i opuścić Galicję.

Książka Dolores Redondo o tajemniczej śmieci

Powstrzymuje go lokalny emerytowany policjant Nogueira, który wątpi w przypadkową śmierć Álvaro. Dołącza do nich także ksiądz Lucas, który znał Álvaro od dziecka. Razem rozpoczynają własne śledztwo, odkrywając sekretne życie mężczyzny i kulisy szokującej, skrywanej przez lata rodzinnej tragedii. Jednak sama logika nie wystarczy, aby powiązać wiele niewyjaśnionych zagadek.

Premio Planeta 2016Dam ci to wszystko była najczęściej czytaną książką w 2017 roku w Hiszpanii i została przetłumaczona na osiemnaście języków. Już niebawem ukaże się również w polskich księgarniach. Redondo otrzymała za nią w 2016 roku nagrodę Premio Planeta; do konkursu zgłosiła się pod pseudonimem Jim Hawkins, a książka nosiła tytuł Słońce Teb. W swoich książkach często zamieszcza elementy z mitologii baskijskiej. Pierwsza część trylogii Baztán Niewidzialny strażnik doczekała się również adaptacji filmowej, która jest dostępna na platformie Netflix. Prawa do ekranizacji Dam ci to wszystko także zostały sprzedane.