Kryminały i thrillery

Kryminały i thrillery to zestawienie, na które szczególną uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy właśnie tych gatunków. Poza tym także wielbiciele literatury z elementami sensacyjnymi znajdą tu coś dla siebie. Natomiast jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tego typu książkami, może warto dziś to zmienić? Wśród prezentowanych zapowiedzi absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Autorzy stworzyli niepowtarzalne historie, nierzadko mroczne i wywołujące dreszcz grozy. Ich zakończenia zaskakują, a odbiorcy do ostatniej chwili utrzymywani są w napięciu i niepewności. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z tytułami, które już niedługo będą dostępne w sprzedaży.

Kryminały i thrillery – zapowiedzi 2019

Szklany las Cynthia Swanson

Szklany las - kup na TaniaKsiazka.plDwudziestojednoletnia Angie Glass nie ma powodów do narzekania. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, Paula. Razem wychowują małego synka. I wydaje się, że nic nie może zmącić ich spokoju. Pewnego dnia otrzymują telefon od bratanicy Paula, Ruby. Od tej pory nic już nie będzie takie samo. Ponieważ brat Paula zostaje znaleziony martwy przed swoim domem, a jego żona zniknęła. Tym samym Angie i Paul nie mają wyjścia – muszą przyjechać do ich rezydencji na skraju lasu, aby zaopiekować się siedemnastoletnią Ruby. Od początku Angie nie może dogadać się z tajemniczą i niedostępną dziewczyną. Z biegiem czasu odkrywa, że rodzina Glassów skrywa mroczne tajemnice. Wkrótce przekona się też, jak niewiele wiedziała o mężczyźnie, którego poślubiła.

Książka dostępna od 24 kwietnia 2019 roku.

Furia Sandra Brown

Furia - zobacz na TaniaKsiazka.pl Dwadzieścia pięć lat temu major Franklin Trapper zyskał sławę w całym kraju. Ponieważ to właśnie on wyprowadził w bezpieczne miejsce garstkę osób ocalałych po ataku bombowym w jednym z hoteli w Dallas. W związku z tym często udzielał wywiadów i występował publicznie. Po latach nagle zaczął unikać rozgłosu i wszelkich kontaktów z mediami. Nie zraża to jednak ambitnej dziennikarki telewizyjnej Kerry Bailey. Za wszelką cenę zamierza ona przeprowadzić wywiad z majorem. Najpierw jednak musi przekonać do tego pomysłu syna majora Johna Trappera. Ponieważ jest jedyną osobą, która może ją majorowi przedstawić.

John Trapper nie chce mieć nic wspólnego z ojcem, ale w końcu zgadza się pomóc Bailey. Wieczór wywiadu kończy się jednak fatalnie. Nieznani sprawcy atakują majora i dziennikarkę. Nie mogąc zaufać nikomu. W sytuacji, gdy wrogowie są coraz bliżej, Bailey i Trapper łączą siły, by wytropić napastników. I odkryć, kto odpowiada za zamach bombowy w Dallas.

Książka dostępna od 28 lutego 2019 roku.

Wybrzeże śmierci Victor del Arbol

Wybrzeże śmierci - kup na TaniaKsiazka.plGerminal Ibarra jest pozbawionym złudzeń policjantem, prześladowanym przez sławę i własne sumienie. Przed trzema laty poprosił o przeniesienie na komisariat w La Coruñi, gdzie schronił się ze swoją melancholią. Po tym, jak rozwiązanie głośnej sprawy zabójstwa małej Amandy zrobiło z niego bohatera. Bohatera, którym nigdy nie chciał zostać i którym nigdy się nie czuł. To pozorne odcięcie od świata i anonimowość zakłóca pewnej nocy telefon ze szpitala. Jakaś poturbowana kobieta, która trafiła na oddział ratunkowy, wzywa go, by przyjechał z nią porozmawiać.

Trzy miesiące wcześniej, w odludnym zakątku galisyjskiego wybrzeża, pojawia się tajemnicza kobieta o imieniu Paola, uciekająca przed własnymi demonami. Wynajmuje pokój u Dolores. Portugalki o wrażliwej i udręczonej duszy, która bez zbędnych pytań przyjmuje ją pod swój dach. A ponadto wprowadza do kręgu przyjaciół pomagających ulżyć jej samotności.

Te dwie historie są niczym statki, które płyną wprost na siebie po morzu. Grozi im nieuchronne zderzenie.

Książka dostępna od 14 lutego 2019 roku.

STAGS M. A. Bennett

Dziewiątka uczniów, trzy krwawe sporty i jeden śmiertelny weekend. Niezwykle wciągający thriller psychologiczny, STAGS - zobacz na TaniaKsiazka.plktóry rozgrywa się w elitarnej szkole Saint Aidan the Great School.

Nastoletnia Greer dostała się do ekskluzywnej szkoły tylko dzięki stypendium. Tym samym ma obawy, czy zdoła się zintegrować z zamożnymi kolegami. Ku swojemu zaskoczeniu, zostaje zaproszona do posiadłości jednego z nich. Dziewiątka młodych ludzi spędza weekend w wiejskiej rezydencji. Szybko okazuje się, że nie jest to jednak zwykłe spotkanie… Jak daleko jest w stanie posunąć się szkolna elita?

Czytelnicy mogą liczyć tu Zawartką akcję, wyraziste postaci, zagadki i zaskakujące zwroty akcji.

Książka dostępna od 13 lutego 2019 roku.

 Pocałunek kata Mons Kallentoft

Pocałunek kata - sprawdź na TaniaKsiazka.plKolejna część cyklu o Malin Fors, inspirowanego ludzkimi zmysłami.

Po imprezie młoda dziewczyna staje się obiektem seksualnych szykan na portalach społecznościowych. Na lotnisku w Linköpingu porwany zostaje samolot. Poza tym w zgniatarce do samochodów ktoś natrafia na zwłoki nastolatki. A to dopiero początek piekielnej wiosny w historii Linköpingu.

Inspektor policji kryminalnej Malin Fors zakończyła pracę oficera łącznikowego w Bangkoku i wróciła do Szwecji. Udaje jej się trwać w trzeźwości. Jednak nie może znaleźć sobie miejsca i potrzebuje jakiejś skomplikowanej sprawy, by odsunąć od siebie pragnienie picia. Czy będzie jednak w stanie powstrzymać mordercę, zanim zginą kolejni młodzi ludzie? Śledztwo szybko przeradza się w rozpaczliwą walkę z czasem.

Książka dostępna od 27 lutego 2019 roku.

Trans Krzysztof Domaradzki

Kontynuacja powieści Detoks.Trans - kup na TaniaKsiazka.pl

W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Tym samym w pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy. Na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim. Czy uda mu się zwyciężyć w walce z mordercą, tajemniczym prokuratorem i nałogiem, zanim popadnie w obłęd?

Książka dostępna od 13 lutego 2019 roku.