Pomysł na prezent

Pomysły na książkowe prezenty dla dzieci do 2 lat i dla przedszkolaków!

Albert Einstein powiedział, że aby rozwijać u dzieci inteligencję, należy czytać im bajki. Czytanie dzieciom książek jest jednym z najwspanialszych darów, jakie możemy im ofiarować w prezencie. Książki nie tylko rozwijają dziecięcą wyobraźnię, empatię i inteligencję, ale także ciekawość świata. Sprawiają, że dzieci mogą usłyszeć odpowiedzi na frapujące je pytania tu i teraz, od nas. Oczywiście te najmłodsze, nie zadadzą nam jeszcze pytań, ale czytając z nimi od początku ich życia, zaszczepimy w nich miłość do książek i intensywnie wpłyniemy na ich rozwój.

Książeczki dla dzieci na prezent w wieku 0-2 lat

Bardzo głodna gąsienicaW tych dwóch zestawieniach: książkach dla dzieci do 2 lat i książkach dla przedszkolaków, wybrałam dla Was tytuły, które fantastycznie “rozmawiają z dziećmi”. Wciągają je do świata literatury, troszkę nieświadomie, troszkę dla zabawy, ale jednocześnie dając im wspaniały fundament dla ich przyszłego rozwoju, rozkwitu ich inteligencji i zdolności do efektywnej nauki w przyszłości.

Jest tam kto?W zestawieniu KSIĄŻECZKI DLA DZIECI DO 2 LAT SPRAWDZONE PRZEZ… DZIECI 🙂 znajdziecie kilkanaście tytułów książek, które wciągną dzieci do wspaniałej zabawy. Niektóre z nich tak jak Jest tam kto? to książeczki interaktywne, które zachęcają maluchy do wykazania się pewną aktywnością. W przypadku tej książeczki, będzie to pukanie do kolejnych drzwi i odkrywanie, co się za nimi kryje. Dzieci będą później same przynosiły Wam tę książeczkę i za pomocą gestów (bo jeszcze nie słów) mówiły: “przeczytajmy to jeszcze raz!”. Z kolei Bardzo głodna gąsienica to międzynarodowy bestseller, który oprócz tego, że zachęci maluchy do przewracania kolejnych stron, zachęci niejadki do jedzenia.

Książeczki dla dzieci na prezent w wieku przedszkolnym

Opowiadania dla przedszkolakówWśród FANTASTYCZNYCH KSIĄŻEK NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKÓW znajdziecie same perełki, które polecam do czytania dzieciom w wieku 3-6 lat. Moje ulubione Opowiadania dla przedszkolaków to książka, która zawiera kilkanaście krótkich historyjek i przygód małego Tomka. Wiele z nich ma miejsce w przedszkolu, dotyczy prostych spraw takich jak, tego że np. do sali wleciała Wiejskie Gryzmołki Pana Pierdziołki. Powtarzanki i Śpiewankipszczoła, że Tomek nie lubi leżakowania, że na obiad jest zupa, której nie cierpi. Te wszystkie historyjki są niesamowicie zabawne, wiele z nich zawiera w sobie cenne wskazówki dla rodziców, jak postąpić w pewnych sytuacjach. Wspaniała lektura, gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po nią!

Pan Pierdziołka to już fenomen czytelniczy ostatnich lat. Dla rodziców z pokolenia lat 80-tych to prawdziwy powrót do przeszłości i rymowanek “z podwórka”, dla małych dzieci to z kolei cała masa śmiechu i fantastycznej zabawy.


Więcej książeczek dla dzieci do 2 lat i przedszkolaków znajdziecie w artykułach:

KSIĄŻECZKI DLA DZIECI DO 2 LAT SPRAWDZONE PRZEZ… DZIECI 🙂

FANTASTYCZNYCH KSIĄŻEK NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKÓW

a inne fantastyczne, również “pozaksiążkowe”, pomysły na prezenty dla dzieci w tym wieku skrywają się tu:

POLECAMY NAJLEPSZE PREZENTY DLA DZIECI DO 1 ROKU ŻYCIA

NIESAMOWITE PREZENTY DLA DZIECI W WIEKU 1-2 LAT

NIEPOWTARZALNE ZABAWKI DLA 3- I 4-LATKÓW

NAJCIEKAWSZE PREZENTY, KTÓRE MOŻESZ PODAROWAĆ 5- I 6-LATKOM

Znajdź prezenty na Gwiazdkę!