Wybieramy książki dla dzieci na Mikołajki książki dla dzieci na mikołajki

Twoje dziecko od jakiegoś czasu, zamiast się bawić, czyści swoje buty lub ćwiczy spanie na połowie poduszki, by dać możliwość wsunięcia czegoś pod tę nieprzygniecioną część? A może Twój maluszek, leżąc w łóżeczku uporczywie patrzy w okno, wypatrując czegoś na niebie? Dzieci intuicyjnie przeczuwają, że już niedługo w nocy pojawi się u nich Mikołaj! Zatem – Mikołaju ( 😉 )! Nie wiesz, jaki prezent kupić swojemu dziecku na 6 grudnia? Zobacz książki dla dzieci na Mikołajki.  

Książki dla dzieci na Mikołajki Sprawdź >>

Książki dla dzieci na Mikołajki

Wybierz książki dla dzieci na Mikołajki. Wyjątkowe lektury sprawią im tyle samo radości, co zabawki!

Łap potworka! Gryzak, Emma Yarlett

Łap potworka! Gryzak Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Myślisz, że książki dla dzieci na Mikołajki to dobry prezent tylko dla tych maluchów, które umieją czytać? A skąd! To także świetny podarek dla najmłodszych przyszłych czytelników. Jeśli masz w domu brzdąca w wieku od 0 do 3 lat, 6 grudnia połóż mu pod poduszkę książeczkę autorstwa Emmy Yarlett pt. Łap potworka! Gryzk.

Kim jest Gryzak? To niegrzeczny potworek, który uwielbia żuć, chrupać i zatapiać zęby w książkach, które znajdują się w jego zasięgu. Gryzio właśnie uciekł ze swojej książki i postanowił dobrać się do biblioteczki Kacperka. Do jakich książek tym razem się zbliży? Na pewno pozna świat cyfr i kolorów i będzie uciekał przed smokiem! Łap potworka! Gryzak, to humorystyczna książka, która dzięki skrzydełkom, dziurom czy klapkom pozwala dzieciom zaglądać, odkrywać, a tym samym brać udział w pościgu za stworkiem.

Książka jest dostępna TUTAJ. Inne książeczki z serii Gryzak znajdziesz pod tym linkiem.

Królik i Misia. Nie taki Król straszny, Julian Gough

Królik i Misia. Nie taki król straszny Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Szukasz książki na Mikołajki dla dziecka w wieku 4-5 lat? Weź pod uwagę tytuł Nie taki Król straszny z serii Królik i Misia autorstwa Juliana Gough i ilustratora Jima Fielda. To ciepła i radosna historia. Tym razem do doliny, w której mieszkają główni bohaterowie przybywa niepodziewany gość – niedźwiedź polarny! Nie jest to jednak miła wizyta. Biały misiek jest bowiem zły, wielki i chce zostać królem całej Doliny! Misia, jak to ona, jest dla nie go miła i przyjacielska, ale ten nie chce się przyjaźnić. Pragnie tylko tego, żeby zwierzęta zbudowały dla niego Pałac i Królewską Toaletę. Czy Królik i Misia znajdą w sobie odwagę oraz sposób, by pozbyć się intruza?

Książka jest dostępna TUTAJ.

Pięć choinek, w tym jedna kradziona. Opowieść świąteczna, Barbara Kosmowska

Pięć choinek, w tym jedna kradziona Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Mikołajki wprowadzają w świąteczny czas, dlatego dobrym pomysłem jest sprezentowanie dziecku opowieści świątecznej. Barbara Kosmowska napisała taką dla dzieciaków w wieku 3-8 lat. Ma ona tytuł Pięć choinek, w tym jedna kradziona. Można się z niej dowiedzieć, że Święta mogą być nie tylko rodzinne, ciepłe i radosne, ale pracowite, randkowe, zbuntowane, a nawet zawstydzone. Jeśli masz ochotę na wyjątkowe wzruszenia podczas wspólnej lektury ze swoim dzieckiem, koniecznie włóż mu do buta tę lekturę.

Książka jest dostępna TUTAJ.

Gwiazdkowy Prosiaczek, Joanne Kathleen Rowling

Gwiazdkowy Prosiaczek Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Inną piękną książką dla dzieci na Mikołajki jest Gwiazdkowy Prosiaczek, którą napisała dobrze znana autorka serii o Harrym Potterze. Można się zatem po tej lekturze spodziewać urzekającej historii, która wzbudzi wiele emocji. Lektura ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8+, ale kto powiedział, że nie możesz jej czytać swemu dziecku przed snem?

W Wigilię ginie ulubiona przytulanka Jacka, która ma na imię Daj Prosia. To prawdziwa tragedia, ponieważ chłopiec jest do niej bardzo przywiązany. Wiadomo jednak, że w Wigilię dzieją się cuda, zatem istnieje promyk nadziei, że zabawka wróci. Jednak zamiast tego, Jacek dostaje nową maskotkę – Gwiazdkowego Prosiaczka, który mu się nie podoba. Uważa go za okropny zamiennik dawnego przyjaciela. Nowy mieszkaniec jego pokoju okazuje się być jednak bardzo pomocny. Postanawia zabrać Jacka z magiczną, ale wcale niełatwą podróż w poszukiwaniu Daj Prosia. Czy uda im się go odnaleźć?

Książka jest dostępna TUTAJ.

Tajemnica człowieka z blizną, Paweł Beręsewicz

Tajemnica człowieka z blizną Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Na koniec propozycja książki na Mikołajki dla tych troszkę starszych dzieci, bo w wieku od 8 do 12 lat. Zwłaszcza dla tych, które lubią zagadki, bo właśnie taką jedną będzie próbował rozwiązać główny bohater Tajemnicy człowieka z blizną. 12-letni Jasiek denerwuje się, że dorośli w rodzinie mają przed dziećmi jakieś sekrety i niczego im się nie mówi. Ma już dosyć wymyślonych historyjek i półprawd. Sam dojdzie do prawdy ska się wzięła blizna pod krzaczastą brodą blisko z nim spokrewnionego mężczyzny. Wyobraźnia podsunie mu bardzo interesujące tropy…

Książka jest dostępna TUTAJ

***

Więcej prezentów na Mikołajki, nie tylko dla dzieci, znajdziesz pod tym linkiem.

Czytaj także: