Książki na święta - zestawienie powieści obyczajowych 2021

Grudzień za pasem, nie da się ukryć! Na tapet bierzemy zatem książki na święta – zestawienie powieści obyczajowych na okres bożonarodzeniowy ląduje dziś na blogu. To 7 propozycji w zimowym klimacie, do czytania gdzieś między pieczeniem pierniczków, ozdabianiem domu a buszowaniem w poszukiwaniu prezentów. A może to właśnie któryś z tych tytułów okaże się dobrym pomysłem na świąteczny upominek dla bliskiego książkoluba? 🙂 Sprawdźcie sami!

Książki na święta – zestawienie powieści obyczajowych

Romans pod choinkę Katarzyna Bester Książki na święta - zestawienie powieści obyczajowych

Romans pod choinkę – Katarzyna Bester

Na początek gratka dla fanów komedii romantycznych. W Nowym Jorku, w środku przedświątecznego zamieszania, Ray Colton ratuje młodą kobietę, która została napadnięta na ulicy. Spotkanie w niecodziennych okolicznościach przeradza się w niezwykły romans. Czy zmieni się w coś poważniejszego?

Fragment książki: czytaj >>

 

W. Bruce Cameron O psie, który uratował święta Książki na święta - zestawienie powieści obyczajowych

O psie, który uratował święta – W. Bruce Cameron

Nowa opowieść z cyklu Był sobie pies to porcja emocji, wzruszeń i ciepłej, rodzinnej atmosfery. Gdy Julianna, mama nastolatki i trzyletnich bliźniaków, trafia do szpitala tuż przed świętami, dziadek wraz z wnukami stają przed nowymi wyzwaniami. Na dodatek w życiu rodziny pojawia się uroczy szczeniak – czy będzie on kulą u nogi, czy może wskrzesi on w domownikach wiarę i pomoże odbudować zaniedbane relacje?

Fragment książki: czytaj >>

Joanna Szarańska Kraina Spełnionych Życzeń Książki na święta - zestawienie powieści obyczajowych

Kraina Spełnionych Życzeń – Joanna Szarańska

Kraina Zeszłorocznych Choinek to wyjątkowy sklepik, w którym świąteczna atmosfera aż kipi. Mieszkańcy miasteczka chętnie odwiedzają to miejsce, jednak są tak zajęci przyziemnymi sprawami, że nie dostrzegają tego, co najważniejsze. W okolicy pojawia się nieznajomy, który otwiera stragan na świątecznym kiermaszu. Jego obecność jeszcze bardziej dzieli społeczność. Świąteczny klimat jakby wyparował… czy uda się to naprawić?

Magdalena Witkiewicz Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia – Magdalena Witkiewicz

Jeśli szukacie dawki humoru, to książka dla Was. Kornelia Trzpiot, seniorka rodu, oznajmia swoim bliskim, że elementem niezbędnym jej do szczęścia jest… rodowy herb. Do pracy nad jego stworzeniem będą musieli zaangażować się wszyscy członkowie rodziny – i o to chodzi! Herb jest tylko pretekstem, liczy się czas spędzony z najbliższymi.

Agata Przybyłek Gdy zasypie śnieg

Gdy zasypie śnieg – Agata Przybyłek

Marta, zamiast szukać miłości, woli poświęcić się firmie – ta na pewno jej nie zawiedzie. Tymczasem żywiołowa i towarzyska babcia Janina niespodziewanie ofiarowuje jej voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami. W podróż mają ruszyć we dwie. Marta, nie chcąc sprawiać babci przykrości, godzi się na zimowy wyjazd. Nie przypuszcza, jak bardzo odmieni on jej życie.

Klaudia Bianek Promyczek na święta

Promyczek na święta – Klaudia Bianek

Bożena i Leon Trocz to starsze małżeństwo, które prowadzi gospodarstwo agroturystyczne o nazwie Zielony Zakątek. W pracy pomaga im grupka dwudziestokilkulatków: Hania, Kajetan i Marcelina. Niestety kłopoty nie omijają Zakątka, a bohaterowie próbują w pojedynkę mierzyć się z problemami. Z czasem przekonują się, że warto otworzyć się na pomoc i wsparcie innych, a do szczęścia nie trzeba wiele.

Agnieszka Lis Kawiarnia pełna marzeń

Kawiarnia pełna marzeń – Agnieszka Lis

Rodziny Arkadiusza i Klemensa od zawsze spędzają razem Wigilię. W tym roku los płata im jednak kolejne figle, przez co wspólna wieczerza w kawiarni staje pod znakiem zapytania. Czy grupa przyjaciół wspólnie przezwycięży przeciwności losu i będzie mogła razem cieszyć się atmosferą świąt?

Zobacz także: