Książki dla dzieciZapowiedzi i nowości

Święta na świecie – nowość dla dzieci, które kochają Boże Narodzenie

Święta na świecie - nowość dla dzieci, które kochają Boże Narodzenie Święta na świecie

Wydaje Ci się, że październik to jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by rozglądać się za rzeczami związanymi z Bożym Narodzeniem? To teraz przypomnij sobie minione lata – i jeszcze raz poczuj to dobrze znane zaskoczenie za każdym razem, gdy Święta nadeszły tak szybko i niespodziewanie! Nie ma nic złego we wcześniejszym wprowadzaniu się w świąteczną atmosferę. A już na pewno nie ma czegoś takiego, jak zły czas na czytanie! Zwłaszcza książek dla dzieci.

Jeśli Twoje dziecko kocha Boże Narodzenie, już teraz zrób mu prezent i podaruj Święta na świecie autorstwa Sofie Marii Brand. Zanim rozpoczniecie przygotowania do Gwiazdki, wspólnie zobaczcie, jak obchodzi się Święta w innych, odległych częściach świata. 

Święta na świecie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Święta na świecie Sofie Maria Brand

Książka Sofie Marii Brandt pt. Święta na świecie jest dostępna w księgarniach już od 13 października, więc nie musisz długo czekać na moment, aż pojawi się na Twojej półce. Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe, gdzie mieszkają jego rówieśnicy, którzy chcieliby dostać pod choinkę zgniłego ziemniaka albo zęby morsa, wejdź tutaj i szybciutko ją zamów. Przywiezie Ci ją kurier swoim szybkim autem. Choć mógłby wziąć przykład z Mikołaja, który rozwozi prezenty w saniach ciągniętych przez kangury. Tak, o takiej dostawie prezentów m.in. jest napisane w tej książce! 😉

Bo jak się okazuje, świąteczne tradycje, które kultywujemy w Polsce, jak ubieranie choinki, jedzenie karpia w galarecie czy łamanie się opłatkiem nie obowiązują w innych zakątkach naszego globu. Na całym świecie święta obchodzi się inaczej. Jak?

Święta na świecie – garstka ciekawostek

Na przykład w dalekiej Skandynawii, w Norwegii na wigilijnym stole króluje danie, które cuchnie! I choć jego zapach jest odrzucający – smakuje wybornie. Potrawa ta nazywa się lutefisk i jest to ryba suszona na słońcu i wietrze. W Rosji natomiast najważniejszą potrawą jest słodka kasza, którą kiedyś wszyscy zebrani przy stole jedli z jednej miski. Po posiłku trzeba było rzucić łyżką pod sufit.

W Meksyku zamiast choinek, w stajence stoją kaktusy, a we Włoszech prezenty roznosi Befana – stara radosna wiedźma, która lata na miotle z workiem na plecach. Bajkowo jest również na Islandii, gdzie dzieciom w czasie Świąt towarzyszą psotne skrzaty: złodziej naleśników, oblizywacz łyżek, trzaskacz drzwiami, węszyciel szpar i rabuś parówek.

Święta na świecie Sofie Marii Brand to świąteczne obyczaje z różnych szerokości geograficznych zebrane w jednej książce. Jeśli Twoje dziecko kocha Boże Narodzenie (a które nie kocha?!), koniecznie zamów tę książkę i razem wprowadźcie się w przyjemny klimat pełen cudów.

Czytaj także: