365 dni podbija niemiecki rynek

Są takie tytuły, a nawet całe serie, które od początku budzą skrajne emocje. Podobnie jest w przypadku twórczości Blanki Lipińskiej i erotycznego cyklu, który stworzyła. Te powieści albo się kocha, albo nienawidzi. Kiedy pierwszy tom pt. 365 dni pojawił się w sprzedaży, zaczęto od razu porównywać go do twórczości E.L. James. I tak, w krótkim czasie sieć obiegły wieści, że oto Polska doczekała się własnego cyklu na miarę Greya. I choć wielu wróżyło Lipińskiej rychły upadek i zapomnienie, okazuje się, że jej książki cieszą się wciąż ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Seria doczekała się nawet ekranizacji, która pojawiła się na platformie Netflix. Teraz książka 365 dni podbija niemiecki rynek. Tym samym wiele wskazuje na to, że literatura erotyczna ciągle jest na fali.

365 dni podbija niemiecki rynek

365 dni podbija niemiecki rynek – ekspansja na cały świat?

Obecność filmu na platformie Netflix, opartego na pierwszym tomie powieści, z pewnością otworzyło drzwi Lipińskiej do tego, by o jej twórczości usłyszało szersze grono czytelników. Teraz, jak donosi serwis Börsenblatt, lektura pt. 365 dni znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek fabularnych w miękkiej oprawie. Co więcej, to zestawienie zdecydowanie odzwierciedla czytelnicze preferencje, jakie panują obecnie u naszych zachodnich sąsiadów. Ponieważ dane zbierane są, co tydzień, z ponad 6550 punktów sprzedaży w całych Niemczech.

Tłumaczenie książki, czyli 365 Tage, w ręce niemieckich czytelników trafiło 28 grudnia 2020 roku, za sprawą wydawnictwa Blanvalet. I podobnie jak w Polsce, powieść z miejsca wzbudziła skrajne emocje w odbiorcach. Nie przeszkodziło to jednak stać się jej bestsellerem. Warto również wspomnieć, że ekranizacja tytułu w Niemczech znalazła się na 3 miejscu najchętniej oglądanych produkcji w tym kraju. A ponieważ film dostępny jest na platformie od czerwca 2020 roku, z pewnością przyczynił się on do wzrostu zainteresowania późniejszą publikacją.

Niemieckie wydawnictwo oczywiście nie zamierza poprzestać na jednym tomie. W związku z tym już zapowiada przekład kolejnych części z cyklu. Dieser Tag (Ten dzień) pojawi się już 19 kwietnia, a 365 tage mehr (Kolejne 365 dni) 20 września.

Kolejny krok ku przygodzie

To jednak nie koniec podboju zagranicznych rynków. W tym miesiącu bowiem tłumaczenie książki ma wejść także na rynek anglojęzyczny. Ponadto dla fanów twórczości Lipińskiej oraz ekranizacji, mam jeszcze jedną, dobrą wiadomość.

W ostatnim czasie aktor Michele Morrone, wcielający się w rolę Massimo, w jednej ze swoich relacji w mediach społecznościowych mimochodem wspomniał, że prace nad ekranizacją kolejnej części zaczną się już w maju tego roku. Czy tak się faktycznie stanie?  Przekonamy się już niebawem.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Blanki Lipińskiej zapraszam tutaj. Dajcie znać, czy czytaliście tę erotyczną serię!