maxresdefaultCzy pomyśleliście kiedykolwiek, że książka-filtr mogłaby być realnym produktem? Zgadza się, dobrze czytacie. Nie od dziś wiadomo, że we współczesnym świecie wciąż istnieją regiony, gdzie dostęp do wody pitnej to ogromny problem. Dlatego też w pomoc postanowili zaangażować się również wydawcy. Oto, co udało się im osiągnąć.

Książka-filtr

Grono ekspertów, w skład którego wchodzili naukowcy, inżynierowie, a także specjaliści związani z rynkiem wydawniczym opracowali genialny pomysł. Powstał on na rzecz fundacji pozarządowej WaterIsLife. Okazało się, że książka może służyć nie tylko do czytania, ale jest również świetnym narzędziem w walce o zwiększenie dostępności wody pitnej. O co dokładniej chodzi? To bardzo proste! Każda strona z tej magicznej książki może służyć także, jako filtr wody. Co więcej, jest ona zdolna uzdatniać wodę przez ponad trzydzieści dni! To zaś oznacza, że cała książka jest w stanie zapewnić zapas wody aż na cztery lata. Trzeba przyznać, iż te liczby robią wrażenie.

Oczywiście, na każdej stronie została zawarta informacja, w jaki sposób należy używać jej jako filtr. Instrukcja jest napisana w różnych językach tak, aby każdy miał możliwość odczytania. Najnowszy wynalazek oczyszcza wodę z bakterii, szkodliwych substancji oraz toksyn aż w 99,99%. Bez wątpienia to jeden z lepszych pomysłów ostatnich lat. Teraz książka może służyć nie tylko do edukacji, ale również do poprawienia warunków życiowych w najodleglejszych zakątkach świata. A co wy sądzicie o takich pomysłach?

Poniżej przedstawiamy wam filmik, który przybliży proces działania owego dzieła.