Nic co ludzkie. Kler - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka inspirowana filmem Kler z pewnością może liczyć na duże zainteresowanie odbiorców. Powieść autorstwa Piotra Głuchowskiego pt. Nic co ludzkie. Kler będzie dostępna w sprzedaży już od 29 listopada 2018 roku. Prezentowana dziś pozycja bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom filmu Kler. Ponieważ, jak już wspomnieliśmy, historia w niej przedstawiona została zainspirowana scenariuszem kontrowersyjnego filmu Kler. Warto tutaj wspomnieć, że obraz reżysera Wojciecha Smarzowskiego, wzbudził niemałe emocje wśród odbiorców. Ten projekt albo się kocha, albo nienawidzi. Film w kinach, w premierowy weekend obejrzało 935 tysięcy 357 widzów. Tym samym produkcja osiągnęła najlepszy wynik w historii polskiego kina od 1989 roku. Ponadto obraz Kler wciąż cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród publiczności. A kinowe sale nadal wypełniają się po brzegi w czasie seansu.

Książka inspirowana filmem KlerNic co ludzkie. Kler

Ponieważ film wywołał mnóstwo emocji i kontrowersji oraz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów, z prezentowaną książką będzie prawdopodobnie tak samo. Bo Piotr Głuchowski w swojej publikacji nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów. Czytelnicy znajdą tu zupełnie nową i wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła, opartą oczywiście na prawdziwych historiach.

Główną bohaterką powieści jest reporterka i dziennikarka, Ludmiła Zakrzewska. To właśnie jej w udziale przypadnie odkrywanie tych wszystkich grzechów, których dopuścił się Kościół. Okaże się również, że prowadząc śledztwo w sprawie kościelnej pedofilii, będzie zmuszona dokonać fundamentalnego wyboru. Miłość czy godność?

Jak jednak rozpoczynają się przygody bohaterów z książki? Otóż w seminarium duchownym wybucha pożar. Z zabójczych płomieni kleryk Leszek Lisowski ratuje dwóch przyjaciół: Andrzeja Kukułę i Tadeusza Trybusa. Po święceniach cała trójka spotyka się w każdą rocznicę ocalenia. Jednak tym razem spotkanie kończy się tragicznie. Nie tylko wiara, ale również powołanie trzech księży zostaną wystawione na straszną próbę.

Przypominamy, że książka inspirowana filmem Kler będzie dostępna od 29 listopada bieżącego roku. Powieść pt. Nic co ludzkie. Kler znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam oficjalną zapowiedź filmu Wojciecha Smarzowskiego. Koniecznie dajcie znać, czy byliście w kinie i jak Wasze wrażenia. I oczywiście, czy sięgniecie po książkę.