Książka Katarzyny Miller - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej pt. Instrukcja obsługi dzieci została wycofana ze sprzedaży. To oznacza, że nie znajdziecie jej w żadnej księgarni, choć premiera poradnika miała miejsce 19 lutego 2020 roku. Wydawnictwo zadecydowało o przeredagowaniu pozycji. Do tego odwołano też wszelkie spotkania z autorkami. Dlaczego? Ponieważ ten tytuł już od dnia premiery wzbudzał niemałe kontrowersje. Chodzi oczywiście o zawarte w niej treści. Warto tutaj jednak wspomnieć, że do tej pory książki Katarzyny Miller z serii Instrukcja obsługi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników w całym kraju i w błyskawicznym tempie zyskiwały status bestsellerów.

Książka Katarzyny Miller - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka Katarzyny Miller – dlaczego wstrzymano sprzedaż?

Otóż okazało się, że niektóre z zawartych w książce fragmentów, nie spodobały się czytelnikom. Ale to nie jedyny powód. Wszystko wskazuje też na to, że nie jest to wcale subiektywny odbiór. Ponieważ obecny stan wiedzy kłóci się z teoriami, które stawia Miller. Autorka m.in. napisała w książce, że bliska relacja matki z synem może powodować, że ten w przyszłości zostanie homoseksualistą. Poza tym podpowiada ona rodzicom, że relacja między nimi a ich pociechą powinna opierać się na strachu. Na temat publikacji i zawartej w niej wiedzy wypowiedziała się nawet znana superniania Dorota Zawadzka. Tak oto napisała na jednym ze swoich profili w mediach społecznościowych:

Bardzo cenię Katarzynę Miller. Dlatego jestem szczerze poruszona, żeby nie powiedzieć zbulwersowana… Kilka screenów od znajomej @Anette z TT. Strach NIE może być narzędziem NIGDY. Treści o powodach homoseksualizmu także nie mogę zaakceptować. Katarzyna Miller co to się wydarzyło?

Katarzyna Miller już wydała oświadczenie w tej sprawie, przyjmując krytykę czytelników. Sprawę wyjaśniło również wydawnictwo, decydując się na wycofanie książki ze sprzedaży w istniejącej formie.

Jak już wspomnieliśmy, do tej pory pozycje autorki spotykały się z ciepłym przyjęciem. Teraz najnowsza książka Katarzyny Miller jest niedostępna i czekamy na jej poprawioną wersję. Koniecznie dajcie nam znać, czy zdążyliście kupić swój egzemplarz i co o nim sądzicie.

Tymczasem tutaj znajdziecie pozostałe poradniki pisarki.