Macierewicz i jego tajemnice
Macierewicz

              Książkę znajdziecie tutaj>>>

Książka o Macierewiczu została wydana niskim nakładem finansowym i sprawia wrażenie pisanej w “Podziemiu”, w ukryciu, z wrażeniem silnej potrzeby jak najszybszej publikacji. Kiedy trzymamy ją w dłoniach, widzimy, że nie jest to tradycyjny tytuł wydawniczy. Czerwona twarz Antoniego Macierewicza, obecnego szefa MON na czarnym tle, robi rzeczywiście wstrząsające wrażenie. Książka stała się bestsellerem, w tempie dawno nieobserwowanym na rynku.

Tuż przed publikacją niniejszego artykułu do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, złożone przez samego Szefa MON. Co takiego zapisano na 215 stronach książki Macierewicz i jego tajemnice, że zwiastuje burzę polityczną i społeczną w naszym kraju?

“Gdy piszę te słowa, Antoni Macierewicz wciąż jest ministrem obrony narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Być może w chwili, w której bierzesz tę książkę do ręki, Czytelniku i Czytelniczko, Macierewicz nie jest już ministrem.”

Książka o Macierewiczu, która szokuje

wstępPrzeglądając kolejne strony książki, rzeczywiście czujemy dreszcze przechodzące po plecach. Autor nie tylko opowiada o powiązaniach Antoniego Macierewicza z Kremlem i światem przestępczym w Rosji, ale także opisuje, że siatka powiązań sięga do samego Białego Domu.

“Ta książka to podsumowanie nowych, niedawno odkrytych faktów na temat Macierewicza oraz najbardziej prawdopodobnych hipotez, które mogą być wyjaśnieniem tych faktów. Sednem tej książki, jej najważniejszą treścią są powiązania między Antonim Macierewiczem i jego środowiskiem a globalnym gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem, powszechnie uważanym za mózg rosyjskiej mafii.”

Książka o Macierewiczu, która sięga głęboko

Autor opisuje postacie, wydarzenia, fakty i hipotezy bardzo szeroko je dokumentując, a także cytując polskie i zagraniczne źródła. Tłumaczy, kim są poszczególni bohaterowie przedstawianych zdarzeń i jak daleko sięgają poszczególne zależności między nimi. Po krótkim wyjaśnieniu kilku wstrząsających faktów przenosimy się do lat 80. i 90. i „powiązań Antoniego Macierewicza z tamtych lat”.

“To niemożliwe, to się nie dzieje!” – powtarzałem sobie 10 listopada 2015 r.

Dużo trudnych do podważenia faktów

siatkaW książce znajdują się także siatki graficzne, prezentujące poszczególne powiązania Macierewicza z poszczególnymi osobami. Kolorami zaznaczono typ powiązań: czerwony=polityczny, niebieski=biznesowy, czarny=mafijny, przestępczy, fioletowy=służbowy, zielony=inne, np. towarzyskie. Takich siatek jest w książce pięć, każda inna. Niewątpliwie Antoni Macierewicz zna wiele osób.

To, co opisuje w książce Tomasz Piątek, musiało kosztować dziennikarza bez wątpienia sporo odwagi. Być może poniósł ogromne ryzyko, zagłębiając się w temat aż tak głęboko. Autor informuje, że większość faktów, które pojawiają się w książce, można bez problemu sprawdzić, korzystając z ogólnie dostępnych źródeł takich jak Krajowy Rejestr Sądowy czy Instytut Pamięci Narodowej.

Nadchodzi sztorm 

Osoby, które czytały książkę, twierdzą, że jest wiarygodna, dobrze napisana, szokująca i niewątpliwie sensacyjna. Wszystko wskazuje na to, że znaczenie tej publikacji będzie ogromne, podobnie jak zainteresowanie nią Polaków. Jaki będzie tego finał, będziemy obserwować wszyscy, śledząc kolejne doniesienia medialne. Z pewnością ta burza szybko się nie skończy.

Tomasz Piątek to dziennikarz śledczy, pisarz i publicysta. Pracuje dla Gazety Wyborczej, rozgłośni Tok FM, Miesięcznika Ewangelickiego i włoskich tytułów takich jak “La Stampa”. Nad sprawą związaną z powiązaniami Macierewicza pracował przez półtora roku.

Inne książki autora znajdziecie TUTAJ