Literatura obyczajowaPolecamy

Trzy powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać!

3 powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać

Magdalena Kordel to młoda polska pisarka. Tematyką jej książek są problemy obyczajowe oraz egzystencjalne dotykające współczesnego człowieka. Sama o sobie mówi, że zaczęła pisać aby poradzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami, które były jej udziałem i w słowach znaleźć ukojenie dla swoich emocji. Okazuje się jednak, że jej książki same w sobie przynoszą ulgę tym z Czytelników, którzy sami znaleźli się w trudnych momentach ich życia.

  1. Trzy powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać – Wymarzony dom

Trzy powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać - Wymarzony dom - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Wymarzony Dom to pierwszy tom z cyklu Malownicze. Jest to opowieść o Magdzie, kobiecie, która podejmuje dość kontrowersyjną decyzję o zakupie starego domu w niewielkiej miejscowości u podnóża Sudet. Początkowo jest bardzo zawiedziona, próbuje go sprzedać, ale z niewyjaśnionych względów jej się to nie udaje.

Książka ta opowiada także o bezinteresownej pomocy udzielanej innym, która pozwala nam otworzyć się na świat. Jest to wreszcie opowieść o tym, że zawsze warto jest spełniać nasze marzenia, jakkolwiek nieracjonalne by się one nie wydawały innym, oraz o miłości, o którą zawsze trzeba walczyć, bo to właśnie ona nadaje sens naszemu życiu.

2. Trzy powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać – Tajemnica bzów

Tajemnica bzów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Tajemnica Bzów, część trzecia cyklu Malownicze, to książka opowiadająca historię życia pani Leontyny, mieszkanki niewielkiego miasteczka położonego w malowniczej górskiej okolicy w Sudetach. Pewnego dnia codzienną rutynę jej życia przerywa zaginięcie pierścionka – najcenniejszego skarbu i rodowej pamiątki. W jej życiu pojawia się także nieznajomy mężczyzna.

Wszystkie wydarzenia sprawiają, że tytułowa bohaterka zatapia się w nostalgii swoich wspomnień. Zabiera ze sobą Czytelnika w niezwykłą podróż na Kresy, do krainy, w której spędziła swoje dzieciństwo. Jest to przejmująca opowieść nie tylko o życiu, o miłości ale także o wojnie i ludzkim okrucieństwie. Snuje ją kobieta, która nie boi się stawić czoła przeciwnościom losu oraz stanąć twarzą w twarz ze swoimi lękami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co stało się z rodową pamiątką oraz jaki związek z jej zaginięciem ma pojawienie się tajemniczego mężczyzny, koniecznie sięgnij po tę książkę.

3. Trzy powieści Magdaleny Kordel, które warto przeczytać – Uroczysko

Uroczysko - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Kolejną wartą polecenia pozycją spod pióra Magdaleny Kordel jest Uroczysko – pierwszy tym cyklu pod tym samym tytułem. Jest to pełna humoru opowieść odpowiadająca na pytanie, które zadaje sobie chyba każdy z nas: czy mimo piętrzących się problemów codziennego życia można odnaleźć równowagę i szczęście?

Tytułowe Uroczysko to nazwa pensjonatu znajdującego się w Sudetach. Jej główną bohaterką jest młoda kobieta, Majka, matka i żona. Znalazła się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Mąż ją zdradził i zostawił, sama musi opiekować się nastoletnią córką Marysią, z którą sobie nie radzi. Ma także problemy finansowe, niespłacone długi, przez które może stracić dach nad głową. Pewnego dnia postanawia wraz z córką wyjechać w góry i odpocząć od codzienności. Ten wyjazd z pewnością zmieni życie ich obydwu.

Książki Magdaleny Kordel warto polecić Czytelnikom, którzy lubią lekkie, napisane z humorem, ale przy tym niebanalne książki. Każda bowiem pozycja tej autorki porusza niezwykle istotne dla każdego człowieka kwestie, nad którymi warto się głębiej zastanowić.

Wszystkie książki Magdaleny Kordel znajdziecie tutaj.