Książki dla dzieci w wieku 9-12 lat na Mikołajki

Czym się kierować wybierając książkowy prezent mikołajkowy dla dziecka w wieku 9-12 lat? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, żeby książka była dla niego odpowiednia.  Z jednej strony czytelnicy w tym wieku poszukują informacji o tym, jak działa świat, z drugiej – chcą podczas czytania się dobrze bawić. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych tytułów, a każdy z nich świetnie sprawdzi się jako mikołajkowy upominek dla dziecka w wieku 9-12 lat.

Książki dla dzieci w wieku 9-12 lat na Mikołajki

Książki dla dzieci w wieku 9-12 lat na Mikołajki - Pióro T-rexa - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Pióro T-rexa, Andrzej Maleszka – 11. tom serii Magiczne drzewo

Tym razem Maleszka przenosi bohaterów swojej bestsellerowej serii dla dzieci do świata dinozaurów, bo tylko tam będą mogli znaleźć lek dla chorego przyjaciela. Moc magicznego drzewa sprawia, że groźny tyranozaur, który ściga dzieci, zmienia się w coś jeszcze gorszego. Co więcej, po tym, jak magiczny pojazd zostaje zniszczony, bohaterowie będą musieli sami znaleźć sposób na to, żeby wrócić do swoich czasów.

Harry Potter i Czara Ognia - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Harry Potter i Czara Ognia, J.K. Rowling – wydanie ilustrowane

Seria o Harrym Potterze jest już kultowa na całym świecie, a jej najnowsze, pełne ilustracji zachwycają. Ich lektura nigdy się nie nudzi, bo każda strona odkrywa nie tylko kolejny element przygody, ale też zaskakuje pięknymi grafikami. To już czwarta pełna kolorów część. Tym razem Harry będzie się musiał zmierzyć w niebezpiecznym Turnieju Trójmagicznym z wybitnymi uczniami szkół magii z innych krajów. Nie dość, że jest najmłodszym uczestnikiem rozgrywki, to jeszcze wcale nie chciał wziąć w niej udziału. Tymczasem wyznawcy Voldemorta są bliżej, niż mogłoby się wydawać.

Przytulnym miejscem jest mogiła - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Przytulnym miejscem jest mogiła, Alan Bradley – 9. tom serii Flawia de Luce

Dwunastoletnia Flawia jest domorosłą chemiczką z zamiłowaniem do trucizn. Tym razem postara się rozwikłać zagadkę przedwczesnej śmierci młodej detektywki? To kolejna z przyjemnie mrocznych opowieści z zacięciem kryminalnym, które dzieciaki wprost uwielbiają.

Trefny tatuś - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Trefny Tatuś, David Walliams

Książki Williamsa aż tryskają ciętym humorem! Z pewnością każda z nich będzie świetnym prezentem dla tych dzieci, które uwielbiają nietuzinkowe, nieprzesłodzone i pełne śmiechu historie. Co więcej, fanów Williamsa nie brakuje też wśród dorosłych. Nie wszyscy dorośli są idealni, a niektórzy tatusiowe bywają… trefni. Ten okaże się typem spod ciemnej gwiazdy.

 

Narodziny - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach, Helene Druvert

To najnowsza książka autorki bestsellerowej Anatomii. Mały czytelnik dzięki ilustracjom i ruchomym elementom pozna sam początek ludzkiego życia – od pierwszego połączenia komórek do pierwszego oddechu. Dowie się, jak dziecko rośnie w brzuchu mamy i co się z nim tam dzieje przez całe 9 miesięcy.

Może macie dzieci w wieku 9-12 lat? Co lubią czytać? Może dorzucicie swoje propozycje do naszej listy prezentów na Mikołajki. 🙂