Książki historyczne i wojenne - kup na TaniaKsiazka.pl

Książki historyczne i wojenne to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu literatury. Poza tym wśród prezentowanych dziś pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Ponieważ umieściliśmy tu nie tylko książki popularnonaukowe, ale przede wszystkim powieści z wątkiem wojennym w tle lub na głównym planie. Co więcej, proponowane tytuły to zarówno polskie, jak i zagraniczne nowości. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z przygotowanym dziś zestawieniem. Koniecznie dajcie nam znać, czy któraś pozycja przypadła wam szczególnie do gustu!

Książki historyczne i wojenne - kup na TaniaKsiazka.pl

Książki historyczne i wojenne

Polska 1939

Książki historyczne i wojenne - kup na TaniaKsiazka.plRok 1939. Polska istnieje na mapie świata od zaledwie dwóch dekad. Ludzie, którzy wywalczyli dla niej niepodległość, patrzą z niepokojem, jak za granicami kraju rosną w siłę znane im od wieków wrogie potęgi.

Polska ma silną i bitną armię. Ma sojuszników, którzy w razie hitlerowskiej napaści przyjdą jej z pomocą. Naczelny wódz odgraża się, że wrogowi nie oddamy nawet guzika. Poza tym pokolenie wolnej Polski właśnie wchodzi w dorosłość. Tym samym nie zamierza zginać karku przed żądaniami Hitlera. Nadchodzi wrzesień. Czas próby. I choć przewaga niemiecka okaże się miażdżąca, Anglia i Francja nie zrobią nic, by pomóc swojemu sojusznikowi, a Sowieci 17 września wbiją nam nóż w plecy, będziemy walczyć. Osamotnieni, w beznadziejnym boju na dwa fronty. Tej wojny nie wygramy, lecz ocalimy to, co najcenniejsze. Nasz honor.

Książka dostępna od 14 sierpnia 2019 roku.

Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA

Wołyń zdradzony - sprawdź na TaniaKsiazka.plW latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze: siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu?

Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Ponieważ Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie. Poza tym zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

Książka już dostępna.

Kotka i generał

Kotka i Generał - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Aleksander Orłow, bogaty rosyjski oligarcha zwany Generałem, rozpoczyna z córką nowe życie w nowym kraju. Dziewiętnastoletnia Ada obsesyjnie pragnie poznać przeszłość ojca. Tym samym, kiedy zaczyna zadawać pytania, powracają najmroczniejsze koszmary Aleksandra. A przede wszystkim odżywa wspomnienie najgorszej ze wszystkich nocy i niewyobrażalne poczucie winy. Zbliża się dzień rozrachunku. Generał wie, że musi sam wymierzyć sprawiedliwość i że uda mu się to tylko wtedy, gdy przekona do swego planu Kotkę, upartą gruzińską aktorkę.

Książka już dostępna.

Szlag trafił!, trzeci tom serii o BrennerzeKsiążki historyczne i wojenne

Los sprawia, że Andrzej Brenner 10 kwietnia 2010 roku ląduje w Smoleńsku. W związku z tym ma okazję zajrzeć z bliska w oczy złu. Co się wtedy naprawdę wydarzyło? Czego do dziś boją się najważniejsi ludzie w państwie? Prezentowana książka to mocna i bezkompromisowa opowieść o Andrzeju Brennerze, niezależnym awanturniku, który nieuleczalnie choruje na Polskę.

Książka już dostępna.

Nie umieraj do jutra

Książki historyczne i wojenneW siedmiu nowelach Gluth-Nowowiejski portretuje warszawskich robinsonów. Ludzi, którzy w nieustannym zagrożeniu, w ekstremalnie trudnych warunkach, bez dostępu do pożywienia i wody żyli na zgliszczach. Ukrywali się najczęściej w piwnicach lub na strychach. Poza tym wybierali budynki najmocniej zrujnowane. Takie, którym nie groziło podpalenie lub wysadzenie przez niemieckie oddziały niszczycielskie.

W związku z tym w książce znalazła się historia Czesława Lubaszki, piekarza, który wykupił żydowską dziewczynę za pięć bochenków chleba. I Panny X, która odgrywała rolę niedorozwiniętego mężczyzny, by ukryć przed wszystkimi swoją kobiecość. Poza tym jest tu również historia Aresa, mściciela z ruin, który postanowił popsuć szyki nazistom. Opowiadania zostały opatrzone notatkami bibliograficznymi i zdjęciami.

Książka już dostępna.

Daleko od morza

 Daleko od morza - kup na TaniaKsiazka.plEuropa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka, Marianna Palińska, po długiej rekonwalescencji, spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück, wraca do Polski. Ponieważ chce odnaleźć swojego brata. Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju, spisując ich historie, co pomaga jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych. Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.

Książka już dostępna.

Blask

Blask - sprawdź na TaniaKsiazka.plJest 1946 rok. Wiktor Krugły po wojennych przejściach przyjeżdża do siostry, która osiedliła się w Szczecinie. I od razu zostaje wplątany w sprawę zabójstwa żydowskiego chłopca, znalezionego w parku, z zaciśniętym w dłoni brylantem. Wobec obojętności władz, zajętych ogarnianiem powojennej rzeczywistości w mieście bezprawia, próbuje sam rozwikłać zagadkę. Wkrótce ginie kolejny żydowski chłopiec, a Krugły ma przeciw sobie niemal wszystkich: urzędników, milicję, tajemniczą żydowską organizację Bricha…

Jest 1978 rok. W Szczecinie ginie młoda prostytutka. Na szyi ma charakterystyczne ślady sznura, który był narzędziem zbrodni. Zatrzymany w związku ze sprawą obywatel zachodnioniemiecki zostaje niemal natychmiast zwolniony, ale pewien kapitan Służby Bezpieczeństwa postanawia rozegrać z nim grę: grę na swoich zasadach. Zmieniają się one, kiedy na jaw wychodzi pewna tajemnica sprzed trzydziestu lat.

Jest 2018 rok. Agata Prażmowska, szczecińska prawniczka, rozpoznaje w nieletniej ofierze zabójstwa swoją niedawną klientkę. Niedługo później umiera jej ojciec, z którym nigdy nie miała dobrych stosunków. Jednak to, czego dowiaduje się o nim po jego śmierci, wywraca jej świat do góry nogami. W związku z tym Agata z pomocą kuzyna Roberta, emerytowanego oficera policji, angażuje się emocjonalnie w śledztwo, które prowadzi w przeszłość. Muszą wyjaśnić, dlaczego to, co wydarzyło się czterdzieści lat wcześniej, sprawiło, że tak naprawdę nigdy nie miała ojca ani prawdziwej rodziny.

Książka już dostępna.

Kołysanka z Auschwitz

 kołysanka z auschwitz - kup na TaniaKsiazka.plHelene Hannemann, mieszkała wraz z mężem i piątką dzieci w Niemczech. Niestety jej mąż właśnie stracił pracę, a z powodu romskiego pochodzenia miał problem ze znalezieniem nowej. Helene dbała, by dzieci chodziły do szkoły. Myślała także o kolejnym dniu pracy, ponieważ teraz to ona utrzymywała rodzinę. W takiej chwili życie i tak już ciężko doświadczonej rodziny burzy nadejście oficerów SS. Mężczyzna wraz z piątką dzieci musi pod przymusem bezzwłocznie udać do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, ponieważ każde z nich ma w sobie romską krew. Helene, jako że jest Niemką, może pozostać na miejscu i wieść dalej normalne życie. Kobieta jednak nie wyobraża sobie dalszej egzystencji bez najbliższych. W związku z tym decyduje się dobrowolnie udać do obozu. Na miejscu zostaje natychmiast rozdzielona z mężem, na szczęście nie odebrano jej dzieci.

Książka już dostępna.