Książki na 1 września – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki na 1 września to zestawienie, które związane jest z nadchodzącą rocznicą wybuchu II wojny światowej. W związku z tym coś dla siebie znajdą tu przede wszystkim miłośnicy literatury wojennej i reportaży.

Pierwszy września to nie tylko początek roku szkolnego w Polsce. To właśnie tego dnia, 81 lat temu Rzesza Niemiecka napadła na Polskę, rozpoczynając jedno z najbardziej krwawych wydarzeń w dziejach ludzkości. Okrucieństwo i nazistowskie zbrodnie na zawsze zapisały się krwawą zgłoską na kartach historii. Do dziś na rynku literatury pojawiają się nowe książki, związane z tym wydarzeniem. Badacze wciąż docierają do nowych faktów i analizują znane wydarzenia z różnych perspektyw. Autorzy docierają do świadków straszliwych zbrodni i ocalałych z obozów koncentracyjnych, publikując ich wspomnienia ku przestrodze. W związku z tym dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie gorących nowości, po które warto sięgnąć.

Książki na 1 września – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fot. MichaelGaida, źródło pixabay.com

Dzienniki. Legiony i II wojna światowa - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na 1 września – Dzienniki. Legiony i II wojna światowa

To nic innego jak dzienniki Tadeusza Pełczyńskiego, który o wolność Polski walczył dwukrotnie. W legionach oraz w II wojnie światowej. Życie jego oraz jego rodziny podporządkowane było od zawsze jednej idei: walce o niepodległość Polski. Tym samym w tej książce czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z jego życiorysem.

Książka dostępna od 31 sierpnia 2020 roku.

Książki na 1 września – Druga wojna światowa. Inna historiaDruga Wojna Światowa Inna historia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nie od dziś wiadomo, że historię piszą zwycięzcy. I II wojna światowa nie stanowi wyjątku. Dlatego też autor książki postanowił spojrzeć na to wydarzenie z nieco innej perspektywy. Przygląda się tym wydarzeniom przez pryzmat wydarzeń zapomnianych lub wyciszonych dla wygody. Jednak nie opiera się na domniemaniach. Ponieważ bada dostępne źródła, zgłębia literaturę przedmiotu, przedstawia fakty, a na końcu proponuje swoją interpretację historii.

Książka dostępna od 21 września 2020 roku.

Książki na 1 września – sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki na 1 września – II wojna światowa na morzu

To obszerna historia wojny morskiej, która obejmuje lata 1939-1945. Autor łączy precyzję opisu z wciągającą narracją na temat najważniejszych operacji morskich. W związku z tym ukazuje zmagania armad, operacje desantowe i pojedyncze walki, które zmieniły bieg historii.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Architekci śmierci - kup na TaniaKsiazka.pl

Książki na 1 września – Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu

Firma Topf & Söhne zajmowała się produkcją krematoriów i instalacjami do komór gazowych. Tym samym to pod ich dachem wciąż powstawały coraz bardziej nowatorskie projekty komór i pieców, w których można zabijać i palić zwłoki coraz większej liczby ludzi. Szalone plany zagłady, których nawet SS nie było w stanie zaakceptować.

Książka już dostępna.

Książki na 1 września – sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki na 1 września – Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię

Stanowili największą cudzoziemską grupę w lotnictwie myśliwskim sił powietrznych Jej Królewskiej Mości. Znaleźli się w dywizjonach bombowych 300 i 301, a także myśliwskich 302 i 303. Ich skuteczność bojowa podczas bitwy o Anglię sprawiła, że przeszli do historii jako bohaterowie razem z innymi lotnikami Royal Air Force.

Książka dostępna od 1 września 2020 roku.

Książki na 1 września – Anioł życia z AuschwitzAnioł życia z Auschwitz - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jest to opowieść o najbardziej bezbronnych więźniach Auschwitz, dzieciach. Tym samym autorka opisuje poruszające historie tych, których przeznaczeniem były narodziny w obozie zagłady. Wyobrażenie o przyjściu na świat w miejscu, gdzie nie było żadnej przyszłości, budziło lęk i niepokój. W związku z tym jedynym ratunkiem kobiet ciężarnych były inne kobiety, anioły w postaci położnych, pielęgniarek, a nawet kobiet dzielących jedno pomieszczenie z młodymi matkami.

Książka już dostępna.