Książka

Książki o aniołach, po które warto sięgnąć

Anioły to istoty osobowe stworzone przez Boga. Są odrębne od ludzi, posiadają rozum i wolną wolę oraz naturę doskonalszą niż nasza. Są inteligentniejsze oraz co ważne – nieśmiertelne. Często mówi się, że każdy człowiek posiada swojego Anioła Stróża. Anioła, który niczym niewidzialny cień podąża za nim i chroni go od złego. Anioły wielokrotnie pojawiają się w tekstach biblijnych. Jednak tych niezwykłych postaci nie znajdziemy tylko tam. Pojawiają się także w literaturze świeckiej: powieściach dla dorosłych, czy bajkach dla dzieci. Dziś chcemy Wam zaprezentować właśnie książki o aniołach, po które warto sięgnąć. Oto one:

1. Książki o aniołach, po które warto sięgnąć: Tam gdzie spadają anioły – Dorota Terakowska

Akcja toczy się na dwóch przeplatających się płaszczyznach. Jeden – ziemski, a drugi kosmiczny, metafizyczny. W pierwszym świecie rozgrywa się historia Ewy – dziewczynki, która utraciła swojego Anioła Stróża. Pozbawiona jego opieki narażona jest na wiele nieszczęść, z czego największym jest ciężka choroba. W drugim świecie jej Anioł toczy walkę ze swoim bratem bliźniakiem, który służy po mrocznej stronie. Musi wygrać, aby Ewa mogła wyzdrowieć. Jednak walka wcale nie jest łatwa tym bardziej, że jego moc słabnie z każdą chwilą. Ewa natomiast zrobi wszystko byle tylko go odzyskać.

Walka dobra ze złem to temat poruszany od dawien dawna. Uniwersalny i niesłabnący. Motywów tej walki, jak i postaci biorących w niej udział jest wiele i są bardzo różnorodne. Dorota Terakowska postanawia powrócić do korzeni i przedstawić obraz najpopularniejszej walki dobra ze złem: między Aniołami służącymi Bogu, a Aniołami Ciemności. Autorka stawia wiele pytań i próbuje przekonać Czytelnika do tego, że Anioły istnieją naprawdę. Czy po lekturze tej książki uwierzycie w istnienie Aniołów Stróżów? Nie wiadomo. Wiara jest indywidualną sprawą każdego z nas. Pewne jest jednak to, że uwierzycie w istnienie bezgranicznego dobra na świecie.

2. Książki o aniołach, po które warto sięgnąć: Anioły muszą odejść – Konrad Lewandowski

Autor serwuje nam Warszawę w XXI wieku. Jednak nie są to tradycyjne realia. W obraz miasta wdziera się konflikt, którym kierują siły nadprzyrodzone. Na cmentarzu poznajemy cztery anioły. Dwóch z nich za życia było ateistami – jeden pozostał nim nawet wtedy, kiedy stał się już aniołem. Anielicy niewiele brakowało do zostania prostytutką. Czwarty natomiast zasługiwał na bycie aniołem, chociaż mógłby przestać zgrywać husara. Przed całą czwórką stoi zadanie. Muszą odwrócić klątwę wiszącą nad Warszawą od 1526 roku. Wtedy to na stosie zostały spalone dwie kobiety – obecnie demony. Zadanie trudne, jednak nie niemożliwe. A cóż by to była za powieść gdyby nie miłość. Miłość księdza redemptorysty i dresiary może przezwyciężyć wszystko. Tylko czy w tym całym zamieszaniu Bogu wystarczy poczuci humoru?

Wśród fanów Lewandowski jest znany głównie za sprawą swojego talentu satyrycznego. Jego doświadczenie literackie oraz wiedza z zakresu filozofii i teologii pomogły stworzyć mu książkę wyjątkowo specyficzną. Napisana pół żartem, pół serio historia o czterech aniołach zmagających się niemal z apokalipsą wiszącą nad Warszawą rozbawi do łez.

3. Książki o aniołach, po które warto sięgnąć: Anioły istnieją naprawdę – Tyler Beddoes, Ptolemy Tompkins

Ta propozycja to zbiór prawdziwych historii, które mają być dowodem na istnienie Aniołów i ich wpływ na życie człowieka. To swego rodzaju reportaż o świecie realnym i duchowym pokazujący, że granica między tymi dwoma płaszczyznami jest niezwykle cienka. Autorzy podają przykłady kilku historii, które nie miały prawa mieć miejsca.

Jedną z nich jest opowieść z marca 2015 roku, kiedy to w tragicznym wypadku samochodowym przeżyła półtoraroczna dziewczynka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie pewne zjawisko. Samochód, który wpadł do rzeki Utah znajdował się przez czternaście godzin w lodowatej wodzie.  Nikt nie miał prawa przeżyć w takich warunkach. A jednak. Funkcjonariusze, którzy podjęli się jako pierwsi wydobycia samochodu z rzeki zeznali, że słyszeli głos kobiety wołający o pomoc. Kierująca pojazdem jak wykazała sekcja zwłok zginęła na miejscu. Poza nią w samochodzie przebywała jedynie półtoraroczna dziewczynka, która przeżyła. Jakim cudem dziecko przetrwało? I kto wołał z samochodu, skoro jedyny dorosły nie żył od kilkunastu godzin?

Autorzy w ciekawy sposób przybliżają temat Aniołów, jako istot nadzwyczajnych, skłonnych ingerować w życie ludzi i strzec ich. To kolejna powieść, która będzie nakłaniać Czytelnika do uwierzenia w Anioły.

A co Wy sądzicie na temat Aniołów? Wierzycie w ich istnienie i opiekę nad ludźmi? Dowodów mogłoby się wydawać jest wiele, a te szczególnie nieprawdopodobne niejednokrotnie zmuszają do refleksji. Niezależnie jednak od wiary z całą pewnością powyższe książki są świetną lekturą na długie jesienne wieczory. Dlatego gorąco je Wam polecamy!