Książki o górach - zestawienie nowości

Jeśli lubicie książki o górach – poznajcie zestawienie wydawniczych nowości!

Książki o górach - zestawienie nowości, które znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Książki o górach – zestawienie nowości

Pakiet górski

Pakiet górski: Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat

Górski pakiet od wydawnictwa Agora zawiera w sobie dwa bestsellerowe tytuły: CZAPKINS. Historia Tomka Mackiewicza oraz Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat

Pierwszy tytuł jest opowieścią o człowieku, który przez całe życie niemożliwe przekuwał w możliwe. Jego marzeniem było zdobyć Nanga Parbat zimą. Kiedy zaczynał swoją przygodę ze wspinaczką, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram, naznaczony zwycięstwami i porażkami.

Sam nie skończył żadnych kursów wspinaczkowych. Do tego nie miał pieniędzy ani sponsorów, tak więc w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem, jednak siła woli pozwoliła mu zajść dalej, niż ktokolwiek kiedykolwiek by się spodziewał.

Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat jest intymną opowieścią Elizabeth Revol o wydarzeniach na Nanga Parbat zimą 2018 roku. Kobieta ocalała dzięki brawurowej akcji ratunkowej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2. Byli to: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubka i Piotr Tomala.

Revol, na kartach swojej książki, wspomina przebieg tragicznych wydarzeń. Autorka w szczery do bólu sposób konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć  historię, która wydarzyła się na oczach milionów ludzi na całym świecie.

W cieni Babiej Góry

W cieniu Babiej Góry

Babia Góra to popularny szczyt, przyciągający co roku tysiące turystów. Czy halny wiatr może wywiewać echa tajemnic, które zdarzyły się na stokach góry?

W przeciwieństwie do pozostałych tytułów, W cieniu Babiej Góry nie jest reportażem. To powieść, w której nie ma rzeczy oczywistych. Historia zaplata wiele kręgów, z których wyjście można znaleźć dopiero wtedy, gdy skrupulatnie przeanalizujemy całą historię.

Wielki Szlak Himalajski

Wielki Szlak Himalajski. Indie, Pakistan, Bhutan

Kiedy myślimy o Himalajach, zazwyczaj mamy na myśli Nepal. Właściwie trudno jest się temu dziwić. Spośród czternastu ziemskich ośmiotysięczników w Nepalu jest ich aż osiem. Jednak Himalaje to potężny górski łańcuch o długości ponad dwóch i pół tysiąca kilometrów. Na dodatek na terytorium Nepalu przypada mniej więcej jedna trzecia tego masywu.

Czy można zatem mówić o przejściu Himalajów bez zawitania do Indii, Pakistanu i Bhutanu? Poznajcie Himalaje, jakich jeszcze nie znacie.

Książki o górach – zestawienie nowości. Tato

Tato Marcin Tomaszewski

Marcin Yeti Tomaszewski to alpinista specjalizujący się we wspinaczce stylem wielkościanowym. Jest to jeden z najlepszych na świecie wspinaczy posługujących się tą techniką, niemniej ten suchy zapis nijak nie oddaje istoty tego, na czym polega styl wielkościanowy, zwany również big wall.

Książka poświęcona wyłącznie przeżyciom podczas takiej ekstremalnej wspinaczki byłaby fascynująca. Niemniej Tato opowiada jednak czymś więcej.

To książka o wspinaczce i o odpowiedzialności. O tym, jakie wybory stawia życie przed tymi, którzy góry ukochali ponad wszystko.

Książki o górach – zestawienie nowości. Od Kaukazu po Sudety

Od Kaukazu po Sudety.
Studia i szkice o poznawaniu i zamieszkiwaniu gór dalekich i bliskich

Od Kaukazu po Sudety. Studia i szkice o poznawaniu i zamieszkiwaniu gór dalekich i bliskich to monograficzny tom będący owocem wieloletniej współpracy. Książka powstała dzięki badaczom z różnych akademickich ośrodków polskich i zagranicznych, zintegrowanych wokół Pracowni Badań Humanistycznych nad Problematyką Górską.Tytuł sugeruje szeroki, wykraczający daleko poza granice Europy, zasięg geograficzny. Sięgając po książkę, znajdziemy w niej zagadnienia związane z różnymi aspektami życia codziennego i duchowego społeczności zamieszkujących obszary górskie o zróżnicowanym klimacie.Publikacja ma charakter interdyscyplinarny i polecamy ją wszystkim tym, którzy chcieliby spojrzeć na życie w górach z perspektywy pozycji naukowej.

Znikając. Opowieść dorgi

Znikając. Opowieść drogi

Wyzwanie to jego drugie imię, a nic nie jest dla niego za trudne, zbyt odległe, niemożliwe. Outsider i buntownik, kolorowy ptak. Podczas ekstremalnych wypraw w najdalsze rejony świata poszukuje adrenaliny i przygód, czy sensu życia?

Historia Raganowicza to splot niezwykłych opowieści i fascynujący obraz drogi. To wyprawa prowadząca przez Yosemity, Alaskę, Karakorum do małego namiotu rozbitego na lodowcu, setki kilometrów od ludzkich siedzib.

Barwne przygody stają się pretekstem do literackiej opowieści o miłości i samotności, o drodze i przeznaczeniu. A przede wszystkim do pytania o wolność.

Tak prezentują się najnowsze wydawnicze perełki dotyczące tematyki wspinaczki górskiej. Jeśli lubicie książki o górach – czy zestawienie nowości przyniosło Wam tytuł, po który z pewnością sięgniecie?

Podobne artykuły:

Góra K2 zdobyta zimą – książki o himalaizmie!