Harry i Meghan Chcemy być wolni

Harry i Meghan Chcemy być wolni to książka o jednej z najbardziej kontrowersyjnych par na dworze Buckingham. Dlaczego? I jak właściwie los postawił na drodze księcia Harry’ego i Meghan Markle? Zajrzyj do książki razem z nami!

Demony przeszłości

Książe Harry już na samym początku dał poznać się prasie jako niepokorny członek rodziny królewskiej. Wychowywany przez swoją matkę, księżną Dianę, w duchu prawdy i wolności, zawsze pozostawał wierny sobie i swoim ideałom. Wszystko zaś dzięki staraniom księżnej, która starała się podarować swoim synom najnormalniejsze dzieciństwo z możliwych.

Psotny, choć nie zawsze działający w myśl królewskiej etykiety, Harry nie miał łatwego dzieciństwa. W wieku 12 lat jego matka zginęła w głośnym wypadku samochodowym, konając na oczach paparazzi, przed których aparatami starała się uciec. Jego dorastanie naznaczone zostało tym dramatycznym wydarzeniem, nad którego obrotem ubolewała cała ówczesna Anglia.

Kiedy jednak żałoba narodowa zakończyła się, Harry musiał jakoś żyć nadal. Wydarzenie to nie tylko odcisnęło trwały ślad na młodym księciu, który skrywał swoje cierpienie za fasadą sztucznego uśmiechu. Tragizm złej prasy miał wrócić do jego życia również wiele lat później, kiedy będzie musiał ochronić inną, bliską jego sercu osobę – wybrankę swego serca, Meghan Markle.

Harry i Meghan Chcemy być wolni – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Kiedy Harry poznał Meghan

Meghan Markle była amerykańską aktorką występującą w Hollywood, kiedy zgodziła się na nietypowe spotkanie. Miało być ono randką z samym angielskim księciem. Jakkolwiek szalona i nieprawdopodobna, myśl ta w żadnym stopniu nie przestraszyła młodej aktorki. Kobieta zamknęła za sobą poprzednie rozdziały relacji i była gotowa na niezobowiązującą przygodę z angielskim gentlemanem.

Buntowniczy książę, który zdążył załapać już nieco głośnych wpadek przed światłami reflektorów, z czasem zdążył jednak dojrzeć i odnaleźć to, co w życiu daje mu szczęście i zadowolenie. Służba wojskowa oraz kontynuowanie działalności charytatywnej rozpoczętej przez matkę było tym, co napędzało młodego księcia. Jednak z czasem obserwując życie starszego brata, sam poczuł, że chciałby w końcu się ustatkować i założyć własną rodzinę.

Od pierwszego spotkania z Meghan sytuacja potoczyła się dość dynamicznie. Oboje łączyła miłość do podróży, niesienia pomocy i działalności charytatywnej, a także dbałość o środowisko. Para dość szybko znalazła wspólny grunt i z każdym kolejnym spotkaniem umacniała się jedynie w przekonaniu, że są sobie pisani.

Harry i Meghan Chcemy być wolni – recenzja

Meghan i Harry ukrywali swój związek przed światem przez pół roku, zanim tabloidy zdemaskowały ich relację na oczach świata. Niestety jak można było się domyślić, odkąd informacja o nowej wybrance serca księcia Harry’ego ujrzała światło dzienne, dziennikarze nie ustawali w poszukiwaniu coraz to pikantniejszych szczegółów z życia królewskiej pary.

Oboje od samego początku byli pod ostrzałem migawek paparazzi, a poprzez jednostronną narrację mediów, Meghan nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem Brytyjczyków. Osobiście zawsze zastanawiałam się, skąd wzięła się ta niechęć mediów do wybranki serca księcia.

Brukowce wprost prześcigały się w wymyślaniu coraz to bardziej absurdalnych historii. Nie brakowało również porównań Meghan do innych członków rodziny królewskiej. Książka Carolyn Durand i Omida Scobie, dziennikarzy bezpośrednio związanych z angielskim dworem, obnaża przed nami kulisy tej relacji.

Co prawda ilość szczegółów przedstawionych w pozycji wprost oszałamia (zdecydowanie nie byłam gotowa na taką detaliczność), zaś opisowy język narracji nadaje całości niemal surrealistyczny wydźwięk. Niemniej jest ona ważną pozycją w zrozumieniu wydarzeń, które do tej pory komentowane były głównie przez stronnicze, bo tabloidowe, media.

Książka odkrywa przed nami niezwykle rasistowskie oblicze wyspiarskiej społeczności, konsekwencje życia pod nieustanną obserwacją oraz pokazuje walkę o wolność i normalność, której para zawsze pragnęła.

Ja pozycję polecam szczególnie fascynatom fenomenu rodziny królewskiej i wszystkim tym, którzy chcieliby poznać nieco bardziej ludzkie oblicze królewskiej pary. I tym, którym niestraszny jest kronikarski zapis najmniejszych szczegółów z życia Meghan i Harry’ego. 😉

Jesteś ciekaw, co jeszcze skrywa w sobie książka Harry i Meghan Chcemy być wolni? Sprawdź to sam!

Ania ocenia:
 • 7.5/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7.5/10
 • 6.5/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 6.5/10
 • 9.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 9.5/10
 • 6.5/10
  Czy poleciłabym ją znajomym? - 6.5/10
7.5/10

Fragment recenzji:

Meghan Markle była amerykańską aktorką występującą w Hollywood, kiedy zgodziła się na nietypowe spotkanie. Miało być ono randką z samym angielskim księciem. Jakkolwiek szalona i nieprawdopodobna, myśl ta w żadnym stopniu nie przestraszyła młodej aktorki. Kobieta zamknęła za sobą poprzednie rozdziały relacji i była gotowa na niezobowiązującą przygodę z angielskim gentelmanem…