Mój cień jest różowy. Książka dla dzieci - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Pozbyć się własnego cienia… — chyba tylko Piotruś Pan tego dokonał. Cień zawsze jest z nami, choć zazwyczaj o nim nie myślimy i wcale go nie zauważamy. Scott Stuart w swojej nowej książce dla dzieci opowiada o chłopcu z bardzo wyjątkowym cieniem. Rymowana historia Mój cień jest różowy w tłumaczeniu Michała Rusinka będzie mieć premierę już 24 lutego. To inspirująca opowieść o odwadze bycia sobą.

Mój cień jest różowy. Książka dla dzieci - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Mój cień jest różowy — książka dla dzieci o tym, że inności nie trzeba się wstydzić

Pewien chłopiec odkrywa, że ma różowy cień, a to wcale mu się nie podoba. Przecież chłopcy powinni mieć inaczej. Jednak odwaga, przy wsparciu ojca, dojrzewa w chłopcu.

To książka o tym, że dorośli powinni pozwolić dzieciom na to, by były, kim chcą. Bycie innym wymaga odwagi, ale gdy już się na nią zdobędziemy, kiedy dostaniemy odpowiednie wsparcie, jest wspaniale.

Cień taty mojego niebieski jest cały –
wszystkie chłopaki w rodzinie tak miały.

Lecz mój cień jest inny – od stóp aż do głowy –
bo nie jest niebieski… Mój cień jest RÓŻOWY!

~ Fragment książki Mój cień jest różowy

Ta książka z jednej strony inspiruje dzieci do tego, żeby nie bać się być sobą i żyć w zgodzie z tym, kim jesteśmy. Z drugiej pokazuje rodzicom, jak ważne jest wsparcie i pozwolenie dziecku na decydowanie o sobie.  Mój cień jest różowy to pięknie ilustrowana, metaforyczna opowieść, która oswaja temat tolerancji i samoakceptacji. To wszystko po to, by dzieci uwierzyły we własną siłę i w to, że bycie sobą wcale nie musi być równoznaczne z byciem takim jak wszyscy. Mój cień jest różowy. Książka dla dzieci - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Bogato ilustrowany wiersz o doświadczeniach autora z synem

Historia z książki dla dzieci Mój cień jest różowy jest oparta o kanwę doświadczeń Scotta Stuarta z jego 3-letnim synem. Chłopiec, w czasie fascynacji Krainą lodu, zaczął się przebierać za księżniczkę. O ile ani on sam, ani jego rodzice nie widzieli w tym nic złego, o tyle syn Stuarta spotkał się w przedszkolu z bardzo różnymi reakcjami ze strony rówieśników i dorosłych.

Mój cień jest różowy, książka dla dzieci Scotta Stuarta pojawi się w księgarniach pod koniec lutego. Już teraz można ja kupić w przedsprzedaży, w tym miejscu. Ta rymowana opowieść jest przeznaczona dla przedszkolaków.

Sprawdź też: