Książki o mafii

Książki o mafii to zestawienie, na które szczególną uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy literatury faktu. Jeśli dodatkowo interesuje Was mroczne i tajemnicze życie prawdziwych mafiosów, koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie. W wyobraźni większości odbiorców funkcjonuje obraz mafii wykreowany przez kultowy już film Ojciec chrzestny. Okazuje się jednak, że nielegalne interesy i walka o wpływy nie zawsze przebiegają we względnie kulturalnej atmosferze panów w garniturach i z cygarami w ustach. W związku z tym prezentowane przez nas książki uświadamiają czytelnikom, że przestępczy świat jest niezwykle brutalny, krwawy i nierzadko pełen śmierci niewinnych dzieci. Jak naprawdę od środka wyglądają struktury mafii i ich funkcjonowanie? O tym dowiecie się z prezentowanych dziś książek. Koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

Człowiek yakuzy - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki o mafii – Człowiek yakuzy

Autor książki od 20 lat zajmuje się yakuzą, a większość zawodowego życia spędził w Japonii. Na koncie ma publikację książek, za których wydanie grożono mu śmiercią.

Jest to właściwie życiorys jednego z byłych bossów w mafijnej rodzinie Inagawa-kai. Dziennikarz Jake Adelstein spisał historię Makoto Saig, w zamian za jego ochronę przed członkami yakuzy. Tym samym czytelnicy znajdą tu historię życia Saig oraz opowieść o zwyczajach i tradycji yakuzy. Japońska mafia od lat budzi w mieszkańcach wyspy strach, ale jednocześnie również podziw. Autor odsłania przede wszystkim kulisy przestępczych praktyk regulowanych przez dwuznaczny kodeks honorowy ninkyd. Demaskuje także nieformalne powiązania mafiosów ze stróżami prawa, politykami i biznesmenami. Znajdziecie tu również losy brutalnych konfliktów pomiędzy rodzinami walczącymi o strefy wpływów. A także sylwetki najważniejszych bossów pociągających za sznurki całej yakuzy.

Książki o mafii – Kobiety mafiiKobiety mafii. Prawdziwe historie - kup na TaniaKsiazka.pl

Autorka książki, Diane Ducret, prezentuje czytelnikom świat mafii widziany oczami kobiet. Tych, które wiedziały, kiedy wyjść z cienia i zgarnąć wszystko. Ich historie są różne, ale łączy je jedno: by żyć po swojemu, nie cofały się przed niczym. W związku z tym odbiorcy przenoszą się do Stanów Zjednoczonych lat 20. Dla zwykłych obywateli to przeklęty czas prohibicji. Jednak dla świata przestępczego – istny raj. Skandale, walki gangów i strzelaniny były wtedy na porządku dziennym. Wśród bezwzględnych bohaterek nie zabraknie partnerki Ala Capone, najsłynniejszego gangstera w dziejach.

Książki o mafii – Gomorra

Gomorra - kup na TaniaKsiazka.plNa początku warto tutaj wspomnieć, że o tym samym tytule powstał nie tylko film, ale również serial. Obie produkcje cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Natomiast samą książkę przetłumaczono aż na 52 języki i sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Autor książki, Roberto Saviano, śledzi degradację Neapolu pod rządami kamorry. Potężnej, zorganizowanej siatki przestępczej. Kamorra to rozbudowana grupa mafijna. Tym samym działają na rynku narkotyków, mody haute couture, budownictwa i odpadów. A ich wpływ całkowicie zmienił życie w Kampanii. Od chwili, gdy jako młody chłopiec ujrzał pierwszą ofiarę mafijnych porachunków, Saviano bacznie przyglądał się zmianom zachodzącym w mieście. Z bliska obserwował, jak korupcja zatacza coraz szersze kręgi, paraliżując miasto. Dzięki zdobytym informacjom autor przedstawił światu zupełnie nowy typ przestępczości zorganizowanej.

Książki o mafii – Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera

Jarosław Sokołowski, czyli słynny Masa, zapamiętywał wszystkich, którzy wyrządzili mu w życiu jakąś krzywdę. CzyMasa Jak stałem się bestią - sprawdź na TaniaKsiazka.pl to znajomi ze szkoły, rodzina, lekarz, a może i on sam: nie miał dla nikogo litości. W związku z tym chciał jak najszybciej zrealizować swoją zemstę. Jednocześnie nie czekał bezczynnie na odpowiedni moment.

Przede wszystkim stał się zapaśnikiem, a potem gangsterem. Bez litości, bez wymówek i łaskawości. Masa ma wiele na sumieniu. W niniejszej publikacji zwierza się ze wszystkiego, co zrobił. Książka ta do bólu szczera ukazuje najgorsze i najbardziej bolesne wspomnienia. Czytelnicy nie znajdą tutaj kłamstw ani kolorowania rzeczywistości. Masa doskonale wie, że nie można już zmienić przeszłości. Tym samym odbiorcy mają niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wielu faktów, o których nie mieli do tej pory pojęcia. Ponadto to świetna okazja do zapoznania się z motywacją słynnego gangstera, jego trudnym życiem i decyzjami, które zmieniły na zawsze bieg życia wielu osób.

Książki o mafii – Pablo Escobar pod lupą

Pablo Escobar pod lupą - sprawdź na TaniaKsiazka.plTo gorąca nowość, która wyszła spod pióra syna Pablo Escobara. Tym samym książka obnaża nieznane dotąd kulisy powstania największej potęgi narkotykowej.

Juan Pablo Escobar powraca do mrocznych wydarzeń sprzed lat, które legły cieniem na jego życiu i na historii jego kraju. W związku z tym oddaje głos potomkom ofiar swojego ojca, jego sojusznikom i największym wrogom. Wszystko po to, by móc spojrzeć na znane fakty z innej perspektywy. Bierze pod lupę sposoby i środki, jakich Escobar użył, żeby dojść do tak ogromnej władzy i fortuny. Tym samym ujawnia liczne, dotychczas nieznane lub skrywane fakty, zdarzenia i niespodziewane sojusze. Ukazuje nowe szczegóły związków Escobara z grupą wywrotową M-19. Opowiada tragiczną historię osobistego pilota Escobara i informatora DEA, Barry’ego Seala. I odkrywa nowe fakty o udziale swego ojca w międzynarodowych schematach korupcyjnych.