Książki biograficznePolecamyReportaże

Książki o polskich himalaistach – bestsellery i nowości

Książki o polskich himalaistach

W ostatnich latach polscy himalaiści zostali okrzyknięci jednymi z najlepszych na świecie. Poznajcie ich historie, dowiedzcie się, co ich motywuje, skąd pochodzą, co ich fascynuje i jak tam jest… wysoko w górach, gdzie człowiek musi się zmierzyć z niewyobrażalnymi warunkami środowiskowymi. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze książki o polskich himalaistach.

Książki o polskich himalaistach: Spod zamarzniętych powiek Dominik Szczepański, Adam Bielecki

Adam Bielecki mimo młodego wieku stał się jednym z najbardziej znanych himalaistów w Polsce i na świecie. Wszyscy podkreślają, że jest niewiarygodnie wytrzymały i szybki. W tej książce, na którą czekało tak wielu Czytelników w Polsce, znajdziecie opowieść nie tylko o sławnym człowieku gór, ale także o chłopcu, którego marzenie o wspinaczce narodziło się dawno temu i który uparcie chciał je zrealizować.

 

Książki o polskich himalaistach: Kurtyka. Sztuka wolności Bernadette McDonald

Na biografię Wojtka Kurtyki czekało całe środowisko wspinaczkowe. To człowiek, który może poszczycić się jednym „z najważniejszych dokonań XX wieku” – przejściem Świetlistej Ściany Gasherbruma IV. Długo nie chciał opowiadać o sobie i swoich osiągnięciach. Ta książka już odbiła się echem na całym świecie i spodoba się wszystkim fanom wspinaczek i osobom, które chcą lepiej poznać słynnego Wojtka Kurtykę.

 

Książki o polskich himalaistach: Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Ta biografia słynnego himalaisty chwyta za serce i zdumiewa. Niezwykle przenikliwie opowiada o człowieku, który był w stanie zrobić wszystko, żeby nie rezygnować z pasji, jaką była dla niego wspinaczka. Dowiemy się z niej także, jak wysoką cenę musiał za nią zapłacić i że tak naprawdę zdawał sobie sprawę z tego, że każda wyprawa może być ostatnia, a mimo to nigdy nie rezygnował. Życie i śmierć Kukuczki jest owiana wielką tajemnicą, której prawdopodobnie nigdy nie uda się odsłonić w całości.

Książki o polskich himalaistach: Broad Peak Bartek Dobroch

Książka, która próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy pasja powinna mieć jakieś granice. Czy chodzenie po wysokich górach, gdzie są miejsca, do których nie dotrze pomoc, są lekkomyślnością, czy ukazaniem niezwykłych możliwości człowieka na tle potęgi natury? Książka powstała po wydarzeniach z 2013 roku na Broad Peak, w których brała udział polska wyprawa i które odbiły się szerokim echem w Polsce i na świecie.

Te książki odsłonią przed nami tajemnice wypraw wysokogórskich i opowiedzą o uczestnikach wypraw, którzy już zapisali się w historii światowego himalaizmu.

Przejrzyjcie pełną listę książek związanych z himalaizmem i wprawami wysokogórskimi. Znajdziecie ją tutaj>>>

Książki o himalaizmie