Chłopcy, których kocham to tomik poezji, który od niedawna jest już dostępny w sprzedaży. To pozycja, która bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej, beletrystyki i literatury pięknej. Anna Ciarkowska udowadnia, że przejmujące i niezwykle poruszające historie nie muszą wcale liczyć setek stron. Jak wiele emocji i malowniczych obrazów można przedstawić zaledwie kilkoma prostymi słowami? O tym przekonacie się same, sięgając właśnie po prezentowaną dziś pozycję.

Chłopcy, których kocham – polska poezja w doskonałym wydaniu

O tym, co Czytelniczki znajdą w środku, najlepiej pisze sama autorka tomiku:

Chowamy w sobie krótkie historie i wielkie opowieści, doznania i ludzi. Niektórych mamy tylko na chwilę, innych przez całe życie. Każdy z nas myśli czasem, że nikt tego, co jest w naszej głowie i w sercu, nie zrozumie. I to prawda. Poezja nie jest zrozumieniem – jest współodczuwaniem. To zbliżanie się do siebie, dzielenie się, odsłanianie rąbka duszy, wyjawianie szeptem tajemnicy. W poezji nie chodzi o to, by zrozumieć, ale o to, by poczuć. Mam nadzieję, że odnajdziesz w tych wierszach mnie. Mam nadzieję, że poczujesz to co ja. Mam nadzieję, że odnajdziesz tutaj siebie.

Anna Ciarkowska skończyła filologię i została literaturoznawczynią. Jednak jej prawdziwe powołanie objawiło się w poezji. Uwielbia kolekcjonować wspomnienia i tworzyć mikrohistorie, którymi chętnie dzieli się ze swoimi Czytelniczkami. Nierzadko są to krótkie opowieści o codzienności, raporty z załamań czy zapiski z wielkich uniesień. Każde słowo nakreślone przez Ciarkowską skrywa w sobie ogrom emocji. To ból, cierpienie, radość z życia, szczęście i rozczarowanie. Cała ta gama przeżyć skrywa się zaledwie w kilku niewinnie wyglądających wyrazach. Wyrazach, które mówią często znacznie więcej, niż tysiąc słów. I opisują więcej, niż ktokolwiek zdołałby powiedzieć.

Tak ogromny ładunek emocji Czytelniczki znajdą tu nie tylko w wierszach. Bo Chłopcy, których kochałam to niecodzienny zbiór wierszy, notatek i listów. A między tym wszystkim minimalistyczne rysunki, które idealnie dopełniają atmosferę całego dzieła.

Książkę pt. Chłopcy, których kocham znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!