Książki o Stanach Zjednoczonych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W mediach i sieci wciąż nie słabną echa ostatnich wyborów prezydenckich w USA. A chociaż głosowane zostało już zakończone, to wciąż trwa zliczanie głosów. Sondaże jednoznacznie wskazują, że zdecydowaną większością wygrywa Joe Biden. Jednak ostateczny i oficjalny wynik zostanie podany do wiadomości publicznej dopiero w grudniu. Następnie zaprzysiężenie nowego prezydenta USA nastąpi 20 stycznia 2021 roku. W związku z tym to dobry czas, aby sięgnąć po książki o Stanach Zjednoczonych i poznać nieco bliżej nie tylko ten wspaniały kraj, ale też kandydatów, którzy ubiegali się o najważniejszy urząd w państwie.

Książki o Stanach Zjednoczonych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Przygotowałam dziś dla was nie tylko tytuły, które odnoszą się bezpośrednio do Donalda Trumpa oraz Joe Bidena. Ponieważ znajdziecie tu również reportaże o rdzennych mieszkańcach USA, czy takie, które prowadzą czytelników poprzez współczesne stany. Pokazując, z czym mierzą się na co dzień mieszkający tam ludzie. To jak, jesteście gotowi poznać całą prawdę o tym wielkim mocarstwie?

Książki o Stanach Zjednoczonych, które warto znać

My, naród - kup na TaniaKsiazka.pl

My, naród Jill Lepore

Jill Lepore to historyczka, która ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Tym razem prezentuje czytelnikom jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich opowieści o amerykańskiej historii. W związku z tym będziecie mieli szansę poznać źródła i przyczyny konfliktów, które obecnie wstrząsają Ameryką. Ponadto autorka wyjaśnia również, co mogłoby zażegnać kryzys w państwie.

Trump w Białym Domu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trump w Białym Domu John Bolton

John Bolton to były doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Tym samym z bliska miał okazję obserwować poczynania prezydenta Stanów Zjednoczonych. Teraz ujawnia jego szokujące kulisy polityki, które sprowadzały się do jednego – reelekcji.

Książki o Stanach Zjednoczonych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Witajcie w rezerwacie David Treuer

David Treuer, znany i nagradzany pisarz amerykański, jest także członkiem plemienia Odżibuejów. Urodził się i wychował na terenie rezerwatu Leech Lake. Jednak śmiało wkroczył do „świata białych”, kiedy udał się na studia. Teraz prowadzi czytelników przez zawirowania historyczne, jasno tłumacząca rolę poszczególnych wydarzeń. Ponadto wyjaśnia wszelkie konteksty prawne oraz społeczne funkcjonujące na terenach rezerwatów. Jest to tekst, który umożliwia pogłębione spojrzenie na codzienne życie Indian, na ich problemy i zmiany kulturowe, jakie zaszły w przeciągu minionego stulecia.

Książki o Stanach Zjednoczonych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wroną po Stanach Marcin Wrona

Amerykański korespondent telewizji TVN zabiera czytelników w niezwykłą i fascynującą podróż po Stanach Zjednoczonych. To wycieczka od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Ameryka z lotu Wron, perspektywy polskiego korespondenta. A ponieważ autor charakteryzuje się wnikliwym zmysłem obserwacji i umiejętnością słuchania ludzi, prezentuje odbiorcom naprawdę porywający reportaż.

Obiecaj mi, tato - kup na TaniaKsiazka.pl

Obiecaj mi, tato Joe Biden

Biografia Joe Bidena, przybliżająca czytelnikom rok, który zmienił nie tylko rodzinę Bidenów, ale i Stany Zjednoczone. U starszego syna Bidena, Beau, zdiagnozowano glejaka mózgu, a to okazało się dla niego wyrokiem śmierci. Tym samym czytelnicy otrzymują opowieść o tym, jak bardzo pomagają rodzina i przyjaźń. A także o tym, jak nadzieja i cel w życiu potrafią przeprowadzić nawet przez najgorsze doświadczenia do światła i nowego życia.

Ameryka.pl - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ameryka.pl Dorota Malesa

Co z naszymi rodakami, którzy wyjechali do Stanów Zjednoczonych, w poszukiwaniu lepszego życia? Jak się im tam żyje, czy się powodzi? Czy udało się im osiągnąć wymarzony sukces? Tego właśnie dowiecie się z tej książki! Oto losy emigrantów z Polski. Każdy wątek jest historią człowieka i jego odmiennym spojrzeniem na Amerykę. Wszystkie razem tworzą spójny obraz państwa, leżącego po drugiej stronie oceanu, a tak bliskiego sercom naszych rodaków.

Shitshow - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Shitshow Charlie Leduff

Nawet mieszkańców takiego super mocarstwa, jakim jest Ameryka, trapią problemy, o których nie zawsze mówi się głośno. W końcu to zaburzyłoby obraz kreowany od lat – USA jako kraina marzeń i idealne miejsce do życia. Znany amerykański dziennikarz w swoim reportażu pokazuje prawdziwe oblicze kraju. I oddaje głos tym, których problemy nieustannie się bagatelizuje. Meksykanie płynący do Stanów przez Rio Grande, biali mężczyźni pracujący przy wydobywaniu ropy, żyjący na marginesie czarnoskórzy obywatele Detroit i Baltimore oraz samotne matki, które nie mają pieniędzy na godne życie. Istnienie każdej z tych grup państwo próbuje wymazać.