Książki Petera Handkego w Polsce

Książki Petera Handkego w Polsce to bez wątpienia ogromne wydarzenie i dobra wiadomość dla wszystkich miłośników literatury. Tym samym warto tutaj przypomnieć, że pisarz otrzymał Nobla w dziedzinie literatury za 2019 roku. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, austriackich pisarzy na świecie, a na koncie ma mnóstwo innych, prestiżowych nagród i wyróżnień. Teraz jego książki pojawią się także na polskim rynku, co niezmiernie nas cieszy. Wydawnictwo Eperons-Ostrogi nabyło właśnie prawa do publikacji dzieł Petera Handkego w naszym kraju. Co więcej, pierwszy tytuł pojawi się już całkiem niedługo! Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Książki Petera Handkego w Polsce

fot. wikipedia.org/ Mkleine

Książki Petera Handkego w Polsce – co i kiedy?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (a należy wspomnieć, że wciąż zmagamy się z koronawirusem) to jeszcze w tym roku oficyna planuje nawet aż 10 pozycji pisarza. Oto co o tych planach mówi redaktor naczelna, Magdalena Chrobok:

W tym momencie możemy potwierdzić cztery tytuły, które ukażą się w najbliższych miesiącach: „Powitanie rady nadzorczej” („Begrüßung des Aufsichtsrats”), „Pełnia nieszczęścia” („Wunschloses Unglück”), „Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu” („In einer dunklen Nacht ging ich aus meinem stillen Haus”), „Krótki list na długie pożegnanie” („Der kurze Brief zum langen Abschied”). Kolejnymi planowanymi dziełami, które zostaną wydane najprawdopodobniej w okresie jesienno-zimowym, są między innymi dramaty „Kaspar” czy „Publiczność zwymyślana” („Publikumsbeschimpfung”), eseje z tomu „Jestem mieszkańcem wieży z kości słoniowej”, „Wielki upadek” („Der Große Fall”), „Kali” oraz najnowsza powieść noblisty – „Drugi miecz” („Das zweite Schwert”).

Powitanie rady nadzorczej to zbiór, w którego skład wchodzi aż sześć opowiadań. Każde z nich pośredni lub wprost odnosi się do Franza Kafki. Pełnia nieszczęścia to opowieść o matce Petera Handkego, która popełniła samobójstwo. Natomiast Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu to historia aptekarza, który mieszka w niewielkim, odciętym niemal od całego świata miasteczku. Pewnej nocy zostaje uderzony w głowę i od tej chwili już nic nie jest takiej jak przedtem.

Koniecznie dajcie nam znać, czy również niecierpliwie czekacie na książki Petera Handkego w Polsce!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych literaturą odsyłamy tutaj.