Książki polityczne – poznajcie polityków!
Książki polityczne to doskonałe zestawienie dla wszystkich wielbicieli literatury faktu i biografii. Poza tym to również świetna propozycja dla każdego czytelnika, który interesuje się polską sceną polityczną. Jak wiadomo za nami wybory parlamentarne 2019, a do sejmu dostały się nowe ugrupowania polityczne. Na scenie doszło do kilku przetasowań, a przed nami, obywatelami już niedługo kolejne ważne wybory. Tym razem na prezydenta kraju.
W związku z tym to świetna okazja, by poznać bliżej polityków, których na co dzień widzimy na ekranach telewizorów. Wśród wybranych dziś książek znajdziecie nie tylko biografie poszczególnych postaci sceny politycznej naszego kraju. Jest tu również pozycja, która porusza ogólnie temat demokracji w Polsce. Poza tym umieściliśmy tu także pozycję o Donaldzie Tusku, który związał się z polityką europejską. Niemniej pozycja ta jest niezwykle ciekawa i już wzbudza spore zainteresowanie wśród odbiorców. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z przygotowanym dziś zestawieniem. Dajcie znać, czy któryś tytuł wpadł wam w oko!
Książki polityczne – Szczerze Donald Tusk
Prezentowana dziś pozycja to niezwykły i szczery dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. W związku z tym czytelnicy będą mieć szansę dzień po dniu uczestniczyć w życiu człowieka, który pełnił tak ważną funkcję we wspólnocie europejskiej. Przyglądamy się jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat. Są to zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czy niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu.
To jednak nie wszystko. Ponieważ w książce znajdziecie również wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki. Od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.
Książka dostępna od 12 grudnia 2019 roku.
Książki polityczne – Morawiecki i jego tajemnice Tomasz Piątek
Mateusz Morawiecki miał być wielką zmianą polityki, dobrze wykształcony, doświadczony i z ogromną wiedzą na temat biznesu. Ale czy również o polityce? Okazuje się, że premier Polski ma sporo do ukrycia. Ponieważ niektóre jego poglądy nie podobają się większości, inne natomiast brzmią jak powtarzane frazesy.
Ta książka doskonale pokazuje życiorys polityka. Tym samym ujawnia zarówno jego mocne strony, jak i te słabe. Rozlicza go z tego, co do tej pory udało mu się zrobić. Wymienia obietnice, których nigdy nie spełnił lub które do tej pory uważa za możliwe do zrealizowania. Pozycja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom zainteresowanym polityką, a w szczególności postacią Mateusza Morawieckiego.
Książka już dostępna.
Książki polityczne – Brat bez brata Wiesław Władyka
Jest to analiza polityczna dwóch publicystów tygodnika POLITYKA, prowadzona od 2007 roku po dziś. Jak doszło do tego, że schyłkowa, wydawałoby się, partia, z niedzisiejszym przywódcą, formacja, która sprawiała wrażenie kuriozalnej sekty, stała się mocarnym ugrupowaniem? Ugrupowaniem, zmieniającym niemal wszystkie reguły państwa.
Książka to nie tylko wybór pisanych na bieżąco analiz politycznych, ale i niepublikowana wcześniej całościowa rekonstrukcja panującej w Polsce ideologii państwowej.
Książka już dostępna.
Książki polityczne – Macierewicz. Jak to się stało Tomasz Piątek
Autor stara się ustalić, jak dokładnie wyglądała przeszłość Antoniego Macierewicza, który w dzisiejszym świecie polityki wywołuje burzę za burzą. W związku z tym poświęcił wiele godzin na przeglądaniu dokumentów w archiwach, a także przeprowadził mnóstwo rozmów z naocznymi świadkami poczynań Macierewicza. Tym samym mówi o licznych powiązaniach ministra obrony z Kremlem oraz komunistami, a zarazem doszukuje się, skąd się tak naprawdę wzięły. Poza tym przekonuje czytelnika, że zależność między wrogami była świadoma i trwała blisko pół wieku.
Co ciekawe, książka nie tylko opisuje szczegółowo przeszłość Antoniego Macierewicza, ale również stanowi inteligentny i szczery portret Polski za czasów PRL-u.
Książka już dostępna.
Książki polityczne – Polityka według Korwina Janusz Korwin Mikke
Tym razem miłośnicy publicystycznego talentu prezesa partii „Wolność” mają niepowtarzalną okazję przeczytać co JKM myśli o polityce. Ta pozycja musi się obowiązkowo znaleźć na półce z książkami każdego, kto źle czuje się w otaczającej nas socjalistycznej rzeczywistości. Ponieważ Janusz Korwin-Mikke jak zwykle bezlitośnie punktuje wszystkie absurdy, paradoksy i po prostu kłamstwa lejącej się zewsząd propagandy „modernistycznego raju”.
Książka jest już dostępna.
Książki polityczne – Kulisy polskiej demokracji Mirosław Matyja
Inspiracją dla tej książki była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju. Biocybernetyk wprowadza czytelnika w teorię systemów politycznych i pokazuje, jak różne systemy kształtują takie, a nie inne ludzkie zachowania. Władza psuje, a ludzie będący u władzy zagarniają jej coraz więcej. A ta zwrotnie psuje ich jeszcze bardziej. Poza tym polityk przenosi te systemowe rozważania na polski grunt i tłumaczy, że bardzo wiele patologii w naszej ojczyźnie wynika właśnie z systemu. Tym samym pokazuje, jak system wyborczy sprawia, że kontrolując zaledwie kilkadziesiąt osób, można panować nad całym krajem.
Czy jesteśmy w stanie zbudować społeczeństwo naprawdę obywatelskie? Jakie założenia w polityce należałoby przemyśleć od nowa i co zmienić? Politolog proponuje rozsądną i opartą na sprawdzonych wzorcach receptę zmiany naszego systemu politycznego na lepszy.
Książka już dostępna.
Książki polityczne – Nowy rozdział Robert Biedroń
Robert Biedroń postanowił zerwać z tym, co dla niego było wygodne i bezpieczne. Chociaż z jego prezydentury zadowolony był niejednej mieszkaniec Słupska, w 2018 roku nie wystartował ponownie w wyborach. Zadecydował o tym, aby zająć się polityką poważniej, stworzyć coś swojego, o czym zawsze marzył.
Tym samym prezentowana książka opowiada o planach polityka, jego wizji kraju i krokach, jakie ma zamiar podjąć. Mówi również o tym, co nie wychodzi w naszym państwie i gdzie notorycznie popełniane są błędy. To zarówno krytyka, jak i pochwała dla Polski, pełnej odpowiedzialnych obywateli, którzy zasługują na jak najlepszy dla siebie los.
Książka już dostępna.
Książki polityczne – Historia pokolenia Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna opowiada historię jednego pokolenia – generacji, do której sam należy. Ludzi urodzonych w latach sześćdziesiątych XX wieku, dla których dzisiaj przychodzi czas pierwszych biograficznych rozliczeń. Tym samym znajdziecie w tej książce opowieść o dojrzewaniu radykałów z lat osiemdziesiątych do realizmu. Uczenie się polityki, budowanie państwa. Ale jest też druga, bardziej osobista historia, przekraczająca granice pokoleniowego doświadczenia. To historia przyjaźni Grzegorza Schetyny z Donaldem Tuskiem – zniszczonej, a w każdym razie mocno poturbowanej przez politykę.
Rozmówcą Grzegorza Schetyny (rocznik 1963) jest Cezary Michalski (rocznik 1963). Pisarz i publicysta, który w swoich książkach, wywiadach i tekstach od dawna kreśli portret pokolenia, do którego oprócz Schetyny należą postacie tak różne, często ze sobą śmiertelnie pokłócone, podzielone przez idee i politykę, jak Radosław Sikorski, Janusz Palikot, Wiesław Walendziak, Piotr Semka, Bartłomiej Sienkiewicz, Robert Tekieli, Maciej Maleńczuk, Andrzej Halicki, Mariusz Kamiński.
Książka już dostępna.