Reportaże o pielęgniarkach

Reportaże o pielęgniarkach to dwie gorące pozycje, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi literatury faktu i reportaży. W dzisiejszym zestawieniu znajduje się zarówno rodzima propozycja, jak i zagraniczna. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedno jest pewne, obie wzbudzają już sporo emocji, a wielbiciele medycznych tematów z zadowoleniem zacierają ręce. Trudno bowiem nie zauważyć, że tego typu literatura cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Do głosu dochodzili już ratownicy medyczni i lekarze poszczególnych specjalizacji oraz sami pacjenci. Tym samym nadszedł wreszcie czas, by i pielęgniarki otrzymały osobne publikacje, w których autorzy opisali trud ich pracy. Jesteście ciekawi? Koniecznie zerknijcie na dzisiejsze zestawienie!

Reportaże o pielęgniarkach – W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy Weronika Nawara

Jak wygląda życie pielęgniarek? Kończą trudne studia i dostają niskie pensje. Ponadto frustruje je, gdy traktowane są W czepku urodzone - kup na TaniaKsiazka.plwyłącznie jako pomocnice lekarzy. Bo przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną, bo pacjenci potrafią dawać w kość. A jednak kochają to, co robią. Tym samym czerpią z pracy ogromną satysfakcję i chcą opiekować się chorymi. Z tego powodu pielęgniarstwo to coś więcej niż zawód.

Warto tutaj dodać, że Weronika Nawara, autorka, sama jest pielęgniarką. Ponadto prowadzi blog, na którym stara się odczarować wizerunek swojego zawodu.

Oto co mówi o swojej książce:

To były długie godziny rozmów z pracownikami różnych oddziałów i szpitali z wielu miast i placówek. Rozumiejąc ich przeżycia, analizując przemyślenia i wspominając własne doświadczenia, jeszcze głośniej mogę powtórzyć jedno z moich ulubionych pytań: Jestem pielęgniarką, a jaka jest twoja supermoc?

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 13 lutego 2019 roku.

Reportaże o pielęgniarkach – Pielęgniarki Christie Watson

Christie Watson  przepracowała dwadzieścia lat jako pielęgniarka. W związku z tym w tej osobistej i przejmującej Pielęgniarki - sprawdź na TaniaKsiazka.plksiążce uchyla drzwi szpitala oraz zdradza jego tajemnice. Prowadzi czytelników szpitalnymi korytarzami na rozmaite oddziały.

Odwiedzicie z nią wcześniaki, które walczą o życie, zawieszone na granicy przetrwania dzięki sieci cewników i opiece pielęgniarek. Usiądziecie pośród pacjentów onkologicznych i dowiecie się, jak na nich wpływa chemioterapia. Ponadto zobaczycie z daleka, jak instrumentariuszka współtworzy łańcuch pomocy podczas operacji na otwartym sercu. Staniecie także z boku, gdy pielęgniarki z zatłoczonego SOR-u będą zmuszone odpierać fale pacjentów otumanionych alkoholem i narkotykami. Poza tym spędzicie trochę czasu w szpitalnej aptece i przez uchylone drzwi zajrzycie do przyszpitalnej kostnicy.

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 14 lutego 2019 roku.