Książki poszerzające wiedzę

Książki poszerzające wiedzę to zestawienie idealne dla każdego, kto uwielbia poszerzać swoje horyzonty i uczyć się czegoś nowego. Poza tym uwagę na dzisiejsze propozycje powinni zwrócić uwagę ciekawi świata oraz wielbiciele literatury faktu, reportaży czy książek popularnonaukowych i poradników. Ponadto przygotowane przez nas zestawienie zawiera nie tylko międzynarodowe bestsellery, ale także rodzime perełki. W związku z tym gorąco zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszymi tytułami, wśród których nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie coś dla siebie. Przekonajcie się o tym sami!

Książki poszerzające wiedzę

Książki poszerzające wiedzę

Zbrodnie Fast foodów Dr Joel Fuhrman, Robert Phillips

Zbrodnie fast foodów- kup na TaniaKsiazka.plOkazuje się, że jedzenie białego pieczywa, batoników czy chipsów uśmierca rocznie więcej osób, niż nikotyna. Zaskakujące?  Za każdym razem, kiedy wybieracie śmieciowe jedzenie, jesteście niczym narkoman na głodzie. Poza tym kubki smakowe wariują na wspomnienie błogiego smaku jedzenia wzmacnianego glutaminianem sodu, aspartamem i biały cukrem. A kiedy tylko taki posiłek trafi do waszego żołądka, czujecie się jak po złotym strzale. Aż do następnego poczucia głodu.

Nie pozwólcie na to, by stać się ofiarą tych, którzy z każdej strony kuszą przetworzonym pokarmem. Dzięki tej książce spojrzycie im na ręce. A w związku z tym dowiecie się szokujących faktów. Odkryjecie, jak przetworzona żywność wpływa na mózg, inteligencję i rozwój dzieci. Poza tym dowiecie się, dlaczego koncernom spożywczym wcale nie zależy na waszym zdrowiu i jak pokonać uzależnienie od trujących dodatków do żywności. Ponadto poznacie również przydatne wskazówki, co jeść, by cofnąć negatywne skutki jedzenia przetworzonego pokarmu. Dowiecie się także, czym jest gęstość odżywcza i jakie ma znaczenie przy komponowaniu posiłków.

Książka już w sprzedaży.

Słodziutki. Biografia cukru Dariusz Kortko

Słodziutki. Biografia cukru - zobacz na TaniaKsiazka.pl Ludzkie komórki, budujące cały organizm, nie zdają sobie sprawy, że jedzenia im nie zabraknie. Ponieważ zostały stworzone w taki sposób, by gromadzić zapasy energii i możliwie jak najbardziej ją oszczędzać. Jednak człowiek nie jest narażony na brak pożywienia. W związku z tym dużo większy problem stanowi jej nadmiar. Historia cukru została w tej książce opisana tak, jak nigdy wcześniej. To odpowiedź na wiele pytań, dotyczących słodkiej substancji. Przekonajcie się, jak wpłynął na królową Elżbietę I. Zobaczcie, jak w czasach PRL-u radzono sobie bez cukru, a także przeczytajcie, kto obecnie jest największym producentem cukru. Sprawdźcie też, czy większym zagrożeniem dla zdrowia człowieka jest tłucz, czy może jednak cukier. Odkryjcie wiele interesujących faktów, opisanych przez autorów książki Słodziutki. Biografia cukru. Poznajcie zaskakujące fakty i dowiedzcie się, jak cukier wpłynął na dzisiejszy świat!

Książka już w sprzedaży.

Sapiens. Od zwierząt do bogów Yuval Noah Harari

Sapiens. Od zwierząt do bogów - kup na TaniaKsiazka.plWiele już tomów poświęcono historii poszczególnych państw, ludzi, a nawet całych cywilizacji. Nikt jednak nie pokusił się jeszcze o kompleksowe opisanie dziejów ludzkości, stawiając tak bardzo na aspekty biologiczne, socjologiczne i psychologiczne. A niniejsza książka jest właśnie taką kompleksową historią człowieka. Od czasów, gdy ukrywaliśmy się jeszcze w jaskiniach, aż do teraz kiedy to latamy na Księżyc i dokonujemy rewolucji dzięki inżynierii genetycznej. Droga ta zajęła ludzkości mniej-więcej sto tysięcy lat. Wcześniej nasi przodkowie żyli w wiecznym strachu przed drapieżnikami, zimnem i głodem. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat. A w związku z tym to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zamieszkujących ją gatunków. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać własne geny. Dąży do tego, by stać się podobnym do swojego własnego wyobrażenia o boskości…

Książka już w sprzedaży.

Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków Mary Roach

 Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków - zobacz na TaniaKsiazka.plDzięki tej pozycji dowiecie się, jak wystrzeliwane z katapulty świnki morskie pomogły zbadać przyczyny katastrof lotniczych, a spadające zwłoki – zaprojektować bezpieczne przednie szyby samochodowe. I dlaczego pacjenci po przeszczepach mają większą ochotę na seks?

Ponieważ Mary Roach w swojej fascynującej książce pokazuje, jak nauka wykorzystuje ludzkie ciała po śmierci. Naukowcy rozczłonkowują je, otwierają, przerabiają, zrzucają z ogromnych wysokości i skazują na czołowe zderzenia ze ścianą. Wszystko po to, żeby rozwijać medycynę sądową, zapewnić bezpieczeństwo podróżujących samochodami i samolotami oraz tworzyć nowe możliwości w dziedzinie chirurgii. Niesamowita odporność zwłok czyni je super bohaterami, którym zawdzięczamy bezpieczeństwo i zdrowie.

Książka już w sprzedaży.

Zioła, które leczą Steven Horne

Zioła, które leczą - zobacz na TaniaKsiazka.plWspółczesne kompendium leków ziołowych to najbardziej nowoczesny poradnik ziołolecznictwa. Tym samym dzięki niemu samodzielnie przygotujecie roślinne lekarstwa na niemal każdą przypadłość. Jedyne, co musicie zrobić, to wybrać się na krótką wycieczkę, na pobliską łąkę lub do lasu. Bo to właśnie tam znajdziecie składniki niezbędne do stworzenia kompletnej i naturalnej apteczki. W związku z tym autorzy książki uczą, kiedy i jak zbierać, przygotowywać oraz podawać zioła w różnej formie. Są tu przepisy na świeże rośliny, susz, kapsułki, wyciągi czy ekstrakty, oleje i esencje.

Poza tym jest tu coś jeszcze! Autorzy postarali się o to, by w książce znalazły się instrukcje, dotyczące miejscowego stosowania ziół w formie maści, balsamów, kataplazmów, proszków do zębów czy kropli do uszu i wielu, wielu innych! Dzięki pozycji pt. Zioła, które leczą staniecie się specjalistami od naturalnych leków ziołowych.

Książka dostępna od 24 lipca 2019 roku.

Raban! O kościele nie z tej ziemi Mirosław Wlekły

Książki poszerzające wiedzę Raban! O kiściele nie z tej ziemi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl To nie tylko awanturnicza i nieco niewiarygodna, choć prawdziwa, opowieść o rabanie w Kościele i o tym, copowstało w wyniku wezwania, jakie papież Franciszek zawarł w słowach, że czeka na propozycje odważne i konkretne. To swoisty raport o stanie świata i jego problemach: od biedy po ekologię oraz o determinacji, harcie ducha i miłości, bez której nic nie byłoby możliwe, a która na „peryferiach świata” waży jeszcze więcej. Poza tym to także opowieść o ogromnej potrzebie praktykowania wiary w rejonach, w których nie ma już nowych powołań na księży. A papież planuje przetestować tam zniesienie celibatu czy w laickich Czechach, gdzie „tajny Kościół” organizuje msze w prywatnych mieszkaniach. Wreszcie, to lektura, po której nieuchronnie nam Polakom, brzęczy w głowie  pytanie: czy kiedyś będziemy gotowi na raban w polskim Kościele?

Książka już w sprzedaży.