Książki Sarah Dessen na ekranie

Książki Sarah Dessen na ekranie to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości autorki. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele literatury młodzieżowej. Co więcej, powodów do radości są aż trzy. Tak, tak. Jak się okazuje, Netflix wykupił prawa do ekranizacji aż trzech historii stworzonych przez Dessen. W związku z tym adaptacji doczekają się takie powieści jak: Bezsenność we dwoje, Kołysanka oraz Raz na zawsze. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

Książki Sarah Dessen na ekranie

fot. Larry D. Moore

Książki Sarah Dessen na ekranie – kilka słów o projekcie

Bryan Unkeless i Eric Newman ze Screen Arcade będą odpowiadać za adaptację od strony produkcyjnej. Stanowisko producenta wykonawczego obejmie Alyssa Rodrigues. Niestety to na razie wszystkie informacje, jakie ujrzały światło dzienne. Jeśli jednak dowiemy się czegoś więcej, od razu Was o tym poinformujemy. Tymczasem z chęcią przedstawimy wam trzy wspomniane powieści.

Pierwsza historia, która zostanie przeniesiona na ekrany to Bezsenność we dwoje. Jej główną bohaterką jest Auden, która cierpi na bezsenność. Powodem jej przypadłości są kłótnie rodziców, a w konsekwencji ich rozwód. Od tego czasu bohaterka zmaga się z uporczywym problemem. Dziewczyna liczy, że w końcu będzie miała okazję spędzić beztroskie wakacje ze swoim tatą i jego nową rodziną. Mieszkają oni bowiem w uroczym, nadmorskim miasteczku. Praca w butiku odzieżowym wprowadza Auden w świat rówieśniczek: ich rozmów, przyjaźni i miłości. Jak dotąd bohaterka nie miała na to czasu, ponieważ desperacko próbowała sprostać wszystkim wysokim wymaganiom matki. W nowym miejscu Auden poznaje Eliego, intrygującego samotnika cierpiącego, tak jak ona, na bezsenność, który zostaje jej nocnym przewodnikiem po mieście.

Następną powieścią, która wyląduje na ekranach, jest Kołysanka. To opowieść o dziewczynie, która kieruje się całą listą zasad, wchodząc w nowe związki. Stara się nie angażować za bardzo, nie pozwala złamać sobie serca i nigdy, przenigdy nie umawia się z muzykami. Ale wtedy poznaje Dextera i dotychczasowe zasady idą w zapomnienie.

Natomiast Raz na zawsze to opowieść o Lounie, która jest ślubną konsultantką. Dziewczyna ma sceptyczne podejście do związków i w ostatnie wakacje przed rozpoczęciem college’u chce pozostać singielką. Wszystko zmienia się, gdy wyjątkowo wymagająca uroczystość zmusza ją do zatrudnienia Ambrose’a, brata panny młodej.

Książki Sarah Dessen na ekranie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autorki. Natomiast jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z prozą tej pisarki, odsyłamy tutaj.