Najciekawsze wakacyjne reportaże - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Najciekawsze wakacyjne reportaże - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Najciekawsze reportaże na wakacje to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników gatunku. Poza tym powody do zadowolenia mają także ci, którzy uwielbiają historie oparte na prawdziwych wydarzeniach i wielbiciele literatury faktu. Wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie nie tylko zagraniczne, ale również polskie reportaże. Są to zarówno gorące nowości, jak i niecierpliwie wyczekiwane zapowiedzi. Większość z tych historii to krajowe lub międzynarodowe bestsellery, które pokochali czytelnicy już od pierwszych stron. Jesteście ciekawi, co takiego dziś dla Was przygotowaliśmy? Koniecznie to sprawdźcie i dajcie nam znać, czy jakiś tytuł wpadł Wam w oko!

Najciekawsze reportaże na wakacje – Peety. Pies, który uratował mi życie

Peety. Pies, który uratował mi życie - kup na TaniaKsiazka.plGłównym bohaterem prezentowanej dziś książki jest Eric O’Grey, który rozpaczliwie szukał pomocy. Mężczyzna miał sześćdziesiąt kilogramów nadwagi i borykał się z kilkoma różnymi chorobami. W związku z tym kompletnie wyłączył się z życia społecznego i czuł się okropnie. Wielokrotnie też próbował znaleźć wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Sprawa nie była jednak taka prosta. Któregoś dnia usłyszał nietypową, lekarską poradę, która ostatecznie uratowała mu zdrowie i życie. Pewien doktor zaproponował, by O’Grey zaadoptował psa również z nadwagą. I tak dla wspólnego dobra, swojego i Peety’ego, Eric rozpoczął codzienne spacery.

Ta książka to niezwykle inspirująca opowieść dla każdego, kto jest gotów dokonać zmian w swoim życiu. Poza tym to świetna propozycja dla wszystkich, którzy wiedzą, jak wiele miłości, radości i nadziei mogą wnieść do życia czworonogi.

Książka dostępna od 10 lipca 2019 roku.

Najciekawsze reportaże na wakacje – Na podbój księżycaNajciekawsze reportaże na wakacje - kup na TaniaKsiazka.pl

Pierwsze lądowanie na Księżycu oczyma autora Nagich i martwych.

Dla wielu lądowanie na Księżycu było decydującym wydarzeniem XX wieku. Tym samym nie dziwi fakt, że to właśnie Norman Mailer, literacki prowokator, który zmienił krajobraz amerykańskiej literatury faktu, napisał kronikę misji Apollo 11. Na podbój Księżyca to literacki reportaż, dający obraz pierwszej wyprawy człowieka na Księżyc. Poza tym Mailer nie tylko przedstawia te wydarzenia, ale również snuje refleksje na temat psychiki człowieka, na temat maszyn oraz problemów współczesnej Ameryki.

Książka dostępna od 24 lipca 2019 roku.

Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka - kup na TaniaKsiazka.plNajciekawsze reportaże na wakacje – Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka

Niech nie zmylą was wielkie oczy tego cocker-spaniela. Ponieważ Sherlock to prawdziwy bohater, który codziennie ryzykuje swoje życie, aby ratować innych. Jest bowiem zawodowym pomocnikiem strażaków. I wraz z całą ekipą przeszukują pogorzeliska w poszukiwaniu ofiar pożarów. Tym samym ta odważna psina została uhonorowana medalem za odwagę, a jego pracę docenia sama rodzina królewska. Czujny nos Sherlocka wyłapuje najdelikatniejsze zapachy, dzięki czemu jest taki niezawodny.

Książka jest już dostępna.

Najciekawsze reportaże na wakacje – Zaginiony kontynent

Bezlitosna w osądzie i przezabawna w formie relacja o ponownym odkryciu Ameryki i poszukiwaniach idealnego Najciekawsze reportaże na wakacje - sprawdź na TaniaKsiazka.plmiasteczka.

Prawie nikt nie wyjeżdża z Des Moines w stanie Iowa. Jednak Bill Bryson wyjechał. I po dziesięciu latach spędzonych w Anglii postanowił wybrać się do domu, który okazuje się dla niego… obcym krajem. W leciwym chevrolecie chevette Bryson pokonał prawie 14 000 mil na terenie trzydziestu ośmiu stanów, aby sporządzić ten zabawny i przenikliwy raport na temat kondycji małomiasteczkowej Ameryki. W związku z tym wędruje od głębokiego Południa po Dziki Zachód, od miejsca urodzenia Elvisa po Custer’s Last Stand. Bryson odwiedza miejscowości, którym nadaje własne nazwy, sugerujące nudę, ospałość i monotonię. Jego nadzieje na znalezienie amerykańskiego marzenia kończą się koszmarem chciwości, ignorancji i zanieczyszczenia środowiska.

Książka jest już dostępna.

Najciekawsze reportaże na wakacje – Niewidzialna ręka

Niewidzialna ręka - kup na TaniaKsiazka.plDwa miliony dzieci zrobiło dziesięć milionów dobrych uczynków.  Ta historia wydarzyła się w Polsce!

Pod koniec lat pięćdziesiątych Polskę zalewa fala zagadkowych dobrych uczynków. Tym samym płoty same się naprawiają, pola koszą, a schody odśnieżają. Wszystko pod tajemniczym znakiem dłoni z inicjałami N.R. O dokonaniach „niewidzialnych rąk” za pośrednictwem telewizji usłyszała wkrótce cała Polska.

Oto opowieść o Macieju Zimińskim – nauczycielu, który poprawiał rzeczywistość. I który pokazał, co potrafi człowiek. Jako redaktor popularnego w PRL „Świata Młodych”, w setkach tysięcy dzieciaków rozbudziła chęć pomagania. Zorganizowana przez niego akcja „Niewidzialna ręka” miała na celu niesienie pomocy osobom starszym, chorym i wszystkim, którzy pomocy oczekiwali. Niewidzialni działali w ukryciu i nie przyjmowali zapłaty. Pozostawiali jedynie ślad, bilet albo kartkę z odciśniętą w atramencie dłonią.

Książka jest już dostępna.

Najciekawsze reportaże na wakacje – Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości Manson - zobacz na TaniaKsiazka.plw relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich? To całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Tym samym zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

Książka dostępna od 17 lipca 2019 roku.