Nóż Jo Nesbo – 12. tom serii, której głównym bohaterem jest norweski detektyw Harry Hole. Książka swoją premierę miała niedawno, 19 czerwca. Na tę część czekaliśmy aż dwa lata. Nie ukrywam, że jestem wielką fanką serii i pisarstwa tego norweskiego pisarza w ogóle. A na Nóż czekałam niecierpliwie już od wielu miesięcy, od dnia, w którym dowiedziałam się o planach tej publikacji na spotkaniu z wydawnictwem… W końcu się doczekałam! Dziś mam dla Was recenzję Noża, najnowszej książki Jo Nesbo.

Nóż Jo Nesbo. Recenzja książki

W skandynawskich kryminałach zakochałam się za sprawą Stiega Larssona. Jego trylogię Millenium połknęłam jednym czytelniczym haustem. Z kolei Serię z Harrym Holem pokochałam około dwa lata temu i oczywiście zaczęłam ją czytać od 11. tomu. 😉 Książka tak mnie wciągnęła, że szybko nadrobiłam wcześniejsze części.

Nóż Jo Nesbo. Recenzja książkiTę serię uwielbiam za to, że każda część trzyma w napięciu od początku do końca. Harry Hole kluczy w zawiłościach spraw, które stara się rozwiązać, kluczy też w zawiłościach swojego życia prywatnego. A oczywiście rozwiązanie zagadki – zaskakuje. Autor ten poziom utrzymał też w swoim najnowszym kryminale.

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że historia opowiedziana w tej książce, będzie najcięższą, jaka spotkała detektywa… Spodziewałam się tego, że sprawa, której dotyczy fabuła Noża, będzie dla Hole’a bardzo bolesna. O ile główny wątek fabularny mnie nie zaskoczył (o tym mówię szerzej w poniższym filmie), o tyle to, w jaki sposób Nesbo poprowadził akcję, jej tajemnice i wątki, jak zawsze zachwyca. Jako czytelniczka zżyta z historią Harry’ego Hole’a, autentycznie cierpiałam razem z bohaterem.

Dzisiejsza recenzja będzie inna niż zwykle. Dlaczego? Bo zamiast napisać Wam o książce i o tym, co mi się w niej podobało, postanowiłam Wam o niej opowiedzieć.

Zatem, jeżeli chcecie się dowiedzieć, co takiego Jo Nesbo tym razem zaserwował swojemu bohaterowi i co jako fanka serii sądzę o najnowszej części serii, zapraszam do oglądania. 🙂

Najnowszą książkę Jo Nesbo, Nóż, możecie znaleźć w tym miejscu.

Ocena Anety
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
9/10

Fragment recenzji

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że historia opowiedziana w tej książce, będzie najcięższą, jaka spotkała detektywa… Spodziewałam się tego, że sprawa, której dotyczy fabuła Noża, będzie dla Hole’a bardzo bolesna. O ile główny wątek fabularny mnie nie zaskoczył (o tym mówię szerzej w poniższym filmie), o tyle to, w jaki sposób Nesbo poprowadził akcję, jej tajemnice i wątki, jak zawsze zachwyca.