Książkowe prezenty na Dzień Kobiet – zestawienie
Dzień Kobiet już wkrótce. W związku z tym warto już teraz przygotować się na ten wyjątkowy dzień, aby móc miło zaskoczyć naszych bliskich. Z tej okazji przygotowaliśmy coś specjalnego. Poznaj naszą propozycję na książkowe prezenty na Dzień Kobiet!
Zainspiruj się! Poznaj książkowe prezenty na Dzień Kobiet
Stażystka
Klaudia Neter wie, że aplikując na staż w firmie Marka Skalskiego, ma szansę otrzymać przepustkę do lepszego życia. W oczach Ewy Skalskiej, żony Marka, Klaudia wydaje się wprost wymarzoną kandydatką na tę posadę. Kobieta wie, jakie włosy i jaki kolor oczu powinna mieć nowa stażystka. Wie też, że Marek kolejny raz ją zdradzi…
Nie trzeba zbyt wiele czasu, aby Klaudia zorientowała się, w jak dziwną i niebezpieczną grę została uwikłana. Kiedy postanawia z tym skończyć, w Oławie zostają znalezione zwłoki jednej z dwóch zaginionych dziewczyn, które wcześniej pracowały w firmie Skalskiego. Nowa stażystka zaczyna obawiać się o własne życie. Czyżby Klaudia była kolejną ofiarą?
Światło w środku nocy
Światło w środku nocy to zapierająca dech w piersiach, autentyczna historia o pięciu niezwykłych kobietach i ich podróży pełnej przygód przez góry Kentucky.
Alice Wright, chcąc uciec od przygnębiającego życia w Anglii, poślubia przystojnego Amerykanina, Benneta Van Cleve. Szybko jednak okazuje się, że życie w małym miasteczku, w którym króluje średniowieczna mentalność, staje się jeszcze bardziej przygnębiające niż jej dotychczasowe życie.
Wszystko zmienia się podczas zebrania lokalnej społeczności, gdzie Alice usłyszała o programie konnych książek. Jego głównym celem jest dostarczanie literatury osobom, które nigdy wcześniej nie miały z nią styczności. Mają być to książki, które odmienią ich życie.
Tak powstaje The Pack Horse Librarians Of Eastern Kentucky, grupa nieustraszonych, działających wbrew konwenansom kobiet. Choć często muszą zmagać się z niebezpieczeństwami na górskich szlakach, nie porzucają rozpoczętej misji.
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa to książka, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom niedawnych bestsellerów Jak mniej myśleć oraz Wysoko wrażliwi.
W świecie bezrefleksyjnej pogoni za sukcesem często traktujemy wrażliwość jest jako wadę. Wydaje się nam, że najwięcej korzyści przynosi raczej gruboskórność i emocjonalna oziębłość.
W takim świecie osoby wysoko wrażliwe mają trudniej. Nie potrafią bezwzględnie traktować innych, wykorzystując ich i ich słabości do własnych celów. Bodźce płynące z zewnątrz odbierają z dużo większą intensywnością. Przysparzać to może cierpienia, bo świat osoby wysoko wrażliwej pełen jest nieznanych innym ludziom zjawisk i deseni.
Czy wrażliwość to wada? Otóż nie! Bycie wrażliwcem możemy uczynić swoją wyjątkową supermocą. Sięgając o Mówili, że jestem zbyt wrażliwa dowiesz się jak sprawić, aby służyła ona zarówno Tobie, jak i innym ludziom.
Czy mężczyźni są światu potrzebni?
Książkowe prezenty na Dzień Kobiet nie mogłyby obyć się bez książki Janusza L. Wiśniewskiego Czy mężczyźni są światu potrzebni? 😉 Jest to próba zbudowania pomostu pomiędzy naukową teorią i głosem serca. Pomiędzy tym, co udowodnione, i tym co odczuwane.
Jakich mężczyzn wybierają kobiety? Czego mężczyźni boją się najbardziej? Dlaczego lubią grać w biliarda i oglądać football? I czy mężczyzna jest w ogóle światu potrzebny?
Autor demaskuje mity, podważa stereotypy, oburza i rozbawia. Czy mężczyźni są światu potrzebni to porcja zaskakującej wiedzy o nas samych. Książka pełna intrygujących faktów, ale też osobistej refleksji naukowca. Naukowca z duszą poety.
Jego przesyłka
Jego paczuszka wylądowała w mojej skrzynce… Hej, spokojnie, mojej skrzynce POCZTOWEJ. I od chwili, kiedy zobaczyłam, co jest w środku, wiedziałam, że ta paczka powinna trafić do mojego gorącego sąsiada. Sąsiada, który najwyraźniej ma brudny sekret…
Niespecjalnie lubię koty, ale jestem trochę jak one – nie znoszę większości ludzi. Ale mój sąsiad nie jest jak większość ludzi. Chodzi w koszulach zapiętych pod szyję, pachnie jak reklama Calvina Kleina i wygląda na takiego, co regularnie używa nici dentystycznej. Słowem– sprawia wrażenie, że ma swoje życie uporządkowane od początku do końca. Pan Idealny, jeśli chcecie znać moje zdanie. I wtedy do tego obrazka wkracza jego długa, gruba paczka wciśnięta w moją skrzynkę pocztową. Ja wiem – to chore. Taka oczywista zagrywka.
Przypadkowo otworzyłam tę paczkę i teraz jego brudny sekret gapi się mi prosto w twarz. I staje się jasne, że Pan Idealny wcale nie jest taki idealny… No kto by pomyślał?
Farma Heidy
Każdy z nas chciałby osiągnąć życiowy sukces. Nie oznacza to, że wszyscy marzymy o tym samym. Z tego powodu niektóre decyzje innych mogą budzić w nas zdziwienie i powątpiewanie.
Heida Ásgeirsdottír dostała szansę, o jakiej marzyło tysiące dziewcząt w jej wieku – mogła robić karierę modelki w Nowym Jorku. Zamiast tego postanowiła jednak powrócić do swojego ojczystego kraju, Islandii. Zamieszkała na farmie, gdzie oddała się ciężkiej, codziennej pracy, która polega na dbaniu o zwierzęta i gospodarstwo oraz uprawie ziemi. Troska o swój mały kawałek świata była dla niej dopiero początkiem walki o większe dobro, którymi są naturalne bogactwa Islandii.
Heida postanowiła działać. Chciała przemówić do rozsądku politykom, pozostałym mieszkańcom oraz globalnym firmom, których działalność stała się zagrożeniem dla islandzkiej fauny i flory. Tym samym zdobyła ogromną popularność i znacznie cenniejszy dla niej szacunek, które pomogły jej zaszczepić słuszną ideę również w innych osobach. Każdy z nas jest w stanie zapoczątkować istotne zmiany, a historia Heidy doskonale to udowadnia.
Opowieść podręcznej
Margaret Atwood postanowiła zaprosić swoich Czytelników do świata, w którym nastąpił powrót niesamowicie ortodoksyjnych zasad.
Jeśli zastanawiasz się, jak bardzo może zmienić się współczesna rzeczywistość w obliczu reżimu i ostrego prawa, poznaj Opowieść podręcznej.
Zagadnienia feministyczne czy walka o prawa kobiet wciąż są aktualne i podejmowane w dzisiejszej polityce, ale Opowieść podręcznej zdecydowanie wykracza poza standardowe rozumienie problemu. To powieść science fiction, która zdecydowanie jest czymś więcej niż fikcją.
No pasa nada!
Przeczytaj niezwykłą opowieść o współczesnych kobietach skazanych na życie w męskim świecie macho. Są w niej kopciuszki, złe macochy, czarownice rzucające zaklęcia i bardzo źli policjanci.
Meksykańskie kobiety koegzystują z mężczyznami, którzy szanują jedynie Matkę Boską z Guadelupe. Pozostałe przedstawicielki płci przeciwnej są dla nich albo szalone, albo zdradliwe. Prawdziwy feminizm w Meksyku nie istnieje. Te kobiety, które mają odwagę mówić własnym głosem, są lekceważone, a pozostałe milczą. Dlatego tak ważny jest głos obserwatora z zewnątrz, który stanie w ich obronie.
No pasa nada! to poruszające, przejmujące historie, obok których trudno przejść obojętnie. Pozycja obowiązkowa dla każdej przedstawicielki kultury europejskiej i dla każdej kobiety. Dzięki tej książce spojrzysz na Meksyk oczami tych, którzy codziennie się z nim mierzą.
Genialne dziewczyny
Poznaj przepięknie ilustrowaną i inspirującą książkę pełną nieprzeciętnych historii. Dzięki niej poznacie wybitne osobowości i życiorysy kobiet, które zostawiły ślad w historii świata.
Wspólną pasją każdej z nich była nauka, a ich ponadprzeciętne zainteresowanie wiedzą doprowadziło je do odkryć, które zmieniły losy świata. Każda z bohaterek od najmłodszych lat podążała za swoją pasją.
Ich konsekwencja i determinacja sprawiły, że zapisały się później na kartach historii nauki. Każda z nich była najpierw małą dziewczynką, która przeistoczyła się następnie w młodą kobietę, odważnie patrzącą na świat i nieobawiającą się walki o swoje.
Matki i córki
Lila żyje zmagając się z piętnem niekochanego dziecka, które na dodatek uwikłane było w rodzinne tajemnice. Dorastała w domu bez mężczyzn. Po stracie ukochanego jej matka, Magdalena, zmuszona była samotnie wychowywać córkę w dobie PRL-u.
A jak wyglądało dzieciństwo samej Magdaleny? Przecież jej matki, Sabiny, nigdy nie opuściły wspomnienia z obozu koncentracyjnego Ravensbrück, gdzie przeprowadzano eksperymenty medyczne na kobietach.
Lila często myśli też o swojej prababce, Marii, która poszła w świat za mężem zesłanym na Sybir. W tym smutnym domu odżywają duchy przeszłości. Obecni i nieobecni mówią o tym, co przeżyli, i o macierzyństwie, które stało się istotą ich losu.
Powieść Matki i córki to niezwykła, napisana z rozmachem saga. Losy bohaterek rozgrywają się na tle burzliwej historii XX wieku. Każdej z nich dotyka historia, każdej coś odbiera i daje w zamian coś innego. Matki i córki to powieść, od której nie sposób się oderwać!