Książkowe prezenty na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet już wkrótce. W związku z tym warto już teraz przygotować się na ten wyjątkowy dzień, aby móc miło zaskoczyć naszych bliskich. Z tej okazji przygotowaliśmy coś specjalnego. Poznaj naszą propozycję na książkowe prezenty na Dzień Kobiet!

Zainspiruj się! Poznaj książkowe prezenty na Dzień Kobiet

Książkowe prezenty na Dzień Kobiet znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Stażystka

Klaudia Neter wie, że aplikując na staż w firmie Marka Skalskiego, ma szansę otrzymać przepustkę do lepszego życia. W oczach Ewy Skalskiej, żony Marka, Klaudia wydaje się wprost wymarzoną kandydatką na tę posadę. Kobieta wie, jakie włosy i jaki kolor oczu powinna mieć nowa stażystka. Wie też, że Marek kolejny raz ją zdradzi…

Nie trzeba zbyt wiele czasu, aby Klaudia zorientowała się, w jak dziwną i niebezpieczną grę została uwikłana. Kiedy postanawia z tym skończyć, w Oławie zostają znalezione zwłoki jednej z dwóch zaginionych dziewczyn, które wcześniej pracowały w firmie Skalskiego. Nowa stażystka zaczyna obawiać się o własne życie. Czyżby Klaudia była kolejną ofiarą?

Światło w środku nocy

Światło w środku nocy to zapierająca dech w piersiach, autentyczna historia o pięciu niezwykłych kobietach i ich podróży pełnej przygód przez góry Kentucky.

Alice Wright, chcąc uciec od przygnębiającego życia w Anglii, poślubia przystojnego Amerykanina, Benneta Van Cleve. Szybko jednak okazuje się, że życie w małym miasteczku, w którym króluje średniowieczna mentalność, staje się jeszcze bardziej przygnębiające niż jej dotychczasowe życie.

Wszystko zmienia się podczas zebrania lokalnej społeczności, gdzie Alice usłyszała o programie konnych książek. Jego głównym celem jest dostarczanie literatury osobom, które nigdy wcześniej nie miały z nią styczności. Mają być to książki, które odmienią ich życie.

Tak powstaje The Pack Horse Librarians Of Eastern Kentucky, grupa nieustraszonych, działających wbrew konwenansom kobiet. Choć często muszą zmagać się z niebezpieczeństwami na górskich szlakach, nie porzucają rozpoczętej misji.

Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Mówili, że jestem zbyt wrażliwa to książka, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom niedawnych bestsellerów Jak mniej myśleć oraz Wysoko wrażliwi.

W świecie bezrefleksyjnej pogoni za sukcesem często traktujemy wrażliwość jest jako wadę. Wydaje się nam, że najwięcej korzyści przynosi raczej gruboskórność i emocjonalna oziębłość.

W takim świecie osoby wysoko wrażliwe mają trudniej. Nie potrafią bezwzględnie traktować innych, wykorzystując ich i ich słabości do własnych celów. Bodźce płynące z zewnątrz odbierają z dużo większą intensywnością. Przysparzać to może cierpienia, bo świat osoby wysoko wrażliwej pełen jest nieznanych innym ludziom zjawisk i deseni.

Czy wrażliwość to wada? Otóż nie! Bycie wrażliwcem możemy uczynić swoją wyjątkową supermocą. Sięgając o Mówili, że jestem zbyt wrażliwa dowiesz się jak sprawić, aby służyła ona zarówno Tobie, jak i innym ludziom.

Czy mężczyźni są światu potrzebni?

Książkowe prezenty na Dzień Kobiet nie mogłyby obyć się bez książki Janusza L. Wiśniewskiego Czy mężczyźni są światu potrzebni? 😉 Jest to próba zbudowania pomostu pomiędzy naukową teorią i głosem serca. Pomiędzy tym, co udowodnione, i tym co odczuwane.

Jakich mężczyzn wybierają kobiety? Czego mężczyźni boją się najbardziej? Dlaczego lubią grać w biliarda i oglądać football? I czy mężczyzna jest w ogóle światu potrzebny?

Autor demaskuje mity, podważa stereotypy, oburza i rozbawia. Czy mężczyźni są światu potrzebni to porcja zaskakującej wiedzy o nas samych. Książka pełna intrygujących faktów, ale też osobistej refleksji naukowca. Naukowca z duszą poety.

Jego przesyłka

Jego paczuszka wylądowała w mojej skrzynce… Hej, spokojnie, mojej skrzynce POCZTOWEJ. I od chwili, kiedy zobaczyłam, co jest w środku, wiedziałam, że ta paczka powinna trafić do mojego gorącego sąsiada. Sąsiada, który najwyraźniej ma brudny sekret…

Niespecjalnie lubię koty, ale jestem trochę jak one – nie znoszę większości ludzi. Ale mój sąsiad nie jest jak większość ludzi. Chodzi w koszulach zapiętych pod szyję, pachnie jak reklama Calvina Kleina i wygląda na takiego, co regularnie używa nici dentystycznej. Słowem– sprawia wrażenie, że ma swoje życie uporządkowane od początku do końca. Pan Idealny, jeśli chcecie znać moje zdanie. I wtedy do tego obrazka wkracza jego długa, gruba paczka wciśnięta w moją skrzynkę pocztową. Ja wiem – to chore. Taka oczywista zagrywka.

Przypadkowo otworzyłam tę paczkę i teraz jego brudny sekret gapi się mi prosto w twarz. I staje się jasne, że Pan Idealny wcale nie jest taki idealny… No kto by pomyślał?

Farma Heidy

Każdy z nas chciałby osiągnąć życiowy sukces. Nie oznacza to, że wszyscy marzymy o tym samym. Z tego powodu niektóre decyzje innych mogą budzić w nas zdziwienie i powątpiewanie.

Heida Ásgeirsdottír dostała szansę, o jakiej marzyło tysiące dziewcząt w jej wieku – mogła robić karierę modelki w Nowym Jorku. Zamiast tego postanowiła jednak powrócić do swojego ojczystego kraju, Islandii. Zamieszkała na farmie, gdzie oddała się ciężkiej, codziennej pracy, która polega na dbaniu o zwierzęta i gospodarstwo oraz uprawie ziemi. Troska o swój mały kawałek świata była dla niej dopiero początkiem walki o większe dobro, którymi są naturalne bogactwa Islandii.

Heida postanowiła działać. Chciała przemówić do rozsądku politykom, pozostałym mieszkańcom oraz globalnym firmom, których działalność stała się zagrożeniem dla islandzkiej fauny i flory. Tym samym zdobyła ogromną popularność i znacznie cenniejszy dla niej szacunek, które pomogły jej zaszczepić słuszną ideę również w innych osobach. Każdy z nas jest w stanie zapoczątkować istotne zmiany, a historia Heidy doskonale to udowadnia.

Opowieść podręcznej

Margaret Atwood postanowiła zaprosić swoich Czytelników do świata, w którym nastąpił powrót niesamowicie ortodoksyjnych zasad.

Jeśli zastanawiasz się, jak bardzo może zmienić się współczesna rzeczywistość w obliczu reżimu i ostrego prawa, poznaj Opowieść podręcznej.

Zagadnienia feministyczne czy walka o prawa kobiet wciąż są aktualne i podejmowane w dzisiejszej polityce, ale Opowieść podręcznej zdecydowanie wykracza poza standardowe rozumienie problemu. To powieść science fiction, która zdecydowanie jest czymś więcej niż fikcją.

No pasa nada!

Przeczytaj niezwykłą opowieść o współczesnych kobietach skazanych na życie w męskim świecie macho. Są w niej kopciuszki, złe macochy, czarownice rzucające zaklęcia i bardzo źli policjanci.

Meksykańskie kobiety koegzystują z mężczyznami, którzy szanują jedynie Matkę Boską z Guadelupe. Pozostałe przedstawicielki płci przeciwnej są dla nich albo szalone, albo zdradliwe. Prawdziwy feminizm w Meksyku nie istnieje. Te kobiety, które mają odwagę mówić własnym głosem, są lekceważone, a pozostałe milczą. Dlatego tak ważny jest głos obserwatora z zewnątrz, który stanie w ich obronie.

No pasa nada! to poruszające, przejmujące historie, obok których trudno przejść obojętnie. Pozycja obowiązkowa dla każdej przedstawicielki kultury europejskiej i dla każdej kobiety. Dzięki tej książce spojrzysz na Meksyk oczami tych, którzy codziennie się z nim mierzą.

Genialne dziewczyny

Poznaj przepięknie ilustrowaną i inspirującą książkę pełną nieprzeciętnych historii. Dzięki niej poznacie wybitne osobowości i życiorysy kobiet, które zostawiły ślad w historii świata.

Wspólną pasją każdej z nich była nauka, a ich ponadprzeciętne zainteresowanie wiedzą doprowadziło je do odkryć, które zmieniły losy świata. Każda z bohaterek od najmłodszych lat podążała za swoją pasją.

Ich konsekwencja i determinacja sprawiły, że zapisały się później na kartach historii nauki. Każda z nich była najpierw małą dziewczynką, która przeistoczyła się następnie w młodą kobietę, odważnie patrzącą na świat i nieobawiającą się walki o swoje.

Matki i córki

Lila żyje zmagając się z piętnem niekochanego dziecka, które na dodatek uwikłane było w rodzinne tajemnice. Dorastała w domu bez mężczyzn. Po stracie ukochanego jej matka, Magdalena, zmuszona była samotnie wychowywać córkę w dobie PRL-u.

A jak wyglądało dzieciństwo samej Magdaleny? Przecież jej matki, Sabiny, nigdy nie opuściły wspomnienia z obozu koncentracyjnego Ravensbrück, gdzie przeprowadzano eksperymenty medyczne na kobietach.

Lila często myśli też o swojej prababce, Marii, która poszła w świat za mężem zesłanym na Sybir. W tym smutnym domu odżywają duchy przeszłości. Obecni i nieobecni mówią o tym, co przeżyli, i o macierzyństwie, które stało się istotą ich losu.

Powieść Matki i córki to niezwykła, napisana z rozmachem saga. Losy bohaterek rozgrywają się na tle burzliwej historii XX wieku. Każdej z nich dotyka historia, każdej coś odbiera i daje w zamian coś innego. Matki i córki to powieść, od której nie sposób się oderwać!

Książkowe prezenty na Dzień Kobiet znajdziesz tutaj.