Książkowy prezent dla niego - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książkowy prezent dla niego to doskonała propozycja dla wszystkich zabieganych, którzy jeszcze nie mają prezentów dla najbliższych mężczyzn. Tym samym, jeśli do tej pory zastanawialiście się co kupić bratu, ojcu, wujkowi, przyjacielowi czy dziadkowi lub partnerowi, trafiliście idealnie. Ponieważ z pomocą przychodzimy my i prezentujemy Wam największe książkowe hity. Są to zarówno międzynarodowe bestsellery jak i nasze krajowe perełki. Jedno jest pewne, przypadną one do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Do tego dorzucamy jeszcze dwa odnośniki, gdzie znajdziecie jeszcze więcej książek i pomysłów na prezent! Także koniecznie dajcie nam znać, czy udało się Wam coś upolować. Tymczasem z przyjemnością prezentujemy Wam nasze dzisiejsze zestawienie.

Książkowy prezent dla niego - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Folwark komendanta - kup na TaniaKsiazka.plKsiążkowy prezent dla niego – Folwark komendanta

Ta pozycja pokazuje nieprawidłowości w funkcjonowaniu policji w naszym kraju. Autor przedstawia historie kilku komendantów, którzy z podległych im jednostek uczynili swoje prywatne królestwa. W związku z tym są tu łapówki, jest zamiatanie spraw pod dywan, są śledztwa prowadzone jedynie z myślą o statystykach skuteczności. Tym samym ofiarami padają nie tylko zwykli obywatele, ale i funkcjonariusze, którzy kierują się w pracy szlachetnymi, altruistycznymi pobudkami.

Na kartach tej książki poznajemy pracę policjantów od kuchni. Nie jest to opowieść stronnicza. Autor w brutalny, bezpośredni sposób piętnuje nadużycia, wyciąga na światło dzienne sprawy, które kładą się cieniem na polskiej policji. Ale mówi również o policjantach z powołaniem, którzy robią wszystko, aby obywatele mogli żyć bezpiecznie.

Książka już dostępna.

Książkowy prezent dla niego – O północy w Czarnobylu

Tutaj wątek społeczny przeplata się z wątkiem naukowym. Poza tym historia zwykłych ludzi rozgrywa się na tle wyścigu technologicznego. Książkowy prezent dla niego – kup na TaniaKsiazka.plPrezentowana dziś książka to efekt dziesięcioletniej pracy reporterskiej nad nieznaną historią czarnobylskiej katastrofy. Nieopowiedzianą i ukrywaną przez ponad trzy dekady.

Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Poza tym Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy zostały obalone. A Wiktor Briuchanow, pierwszy dyrektor, chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach. Nikt nie miał pojęcia, że do budowy elektrowni użyto materiałów, które nawet produkowane w ZSRR. A każdy wcześniejszy wypadek czy incydent traktowano jako ściśle tajne. Prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego, aż dotąd.

Książka już dostępna.

Psy prewencji - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążkowy prezent dla niego – Psy Prewencji

Były funkcjonariusz, Norbert Grzegorz Kościesza, pisze między innymi o młodych ludziach, którzy są pełni zapału i chęci do służby. To właśnie tych idealistów najbardziej rozczarowuje  zderzenie z policyjną rzeczywistością, w której króluje kolesiostwo i nepotyzm. To trudna praca, która z jednej strony jest brutalna, z drugiej smutna, a bardzo często zakrawa na farsę.

Tekst książki próbowano ocenzurować, naciskano autora na usunięcie wielu stron, których treść może zaszkodzić wizerunkowi Policji. Przełożeni i komendanci w kilku komendach powiatowych, miejskich i wojewódzkich nieoficjalnie wydali zakaz czytania tej książki przez funkcjonariuszy.

Książka już dostępna.

Książkowy prezent dla niego – Rana

Mówi się, że czas podobno leczy rany. Prawda jest jednak taka, że niektóre nigdy się nie zabliźniają. Pod kołami pociągu ginie Marysia, Książkowy prezent dla niego – zobacz na TaniaKsiazka.pluczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Elżbieta, nauczycielka dziewczyny, próbuje odkryć, co tak naprawdę się stało. W związku z tym rozpoczyna prywatne śledztwo i już wkrótce sama ginie. Jednak jej ciało znika. I tylko dwie osoby mogą pomóc rozwikłać tę zagadkę.

Pierwszą z nich jest Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak, zafascynowany seryjnymi zabójcami. Natomiast drugą – Klementyna, doświadczona nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że los się do niej uśmiechnął, bo zdobyła pracę w elitarnej szkole. Nic bardziej mylnego. Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę. Oboje mają swoje powody, jednak żadne z nich nie ma wyjścia.

Książka już dostępna.

Irlandczyk - kup na TaniaKsiazka.plKsiążkowy prezent dla niego – Irlandczyk

To epicka opowieść o zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce. Czytelnicy mają okazję spojrzeć na wydarzenia oczami Franka Sheerana, weterana II wojny światowej. Specjalisty od szemranych interesów i zabójcy na zlecenie, który pracował dla mafijnego bossa Russella Bufalino.

Obejmująca kilkadziesiąt lat opowieść Sheerana wyjaśnia jedną z największych nierozwiązanych wcześniej zagadek w dziejach Ameryki. Historię zniknięcia przywódcy związkowego Jimmy`ego Hoffy. Poza tym to także podróż po korytarzach zorganizowanej przestępczości. W związku z tym odsłania jej mechanizmy, walkę o wpływy, animozje i powiązania z amerykańską polityką.

Książka już dostępna.

Tutaj znajdziecie więcej propozycji, które sprawdzą się jako książkowy prezent dla niego.

Natomiast tutaj znajdziecie najlepsze pomysły na prezent dla każdego.