Kto nigdy nie słyszał o Dianie, księżnej Walii? Królowej ludzkich serc, Księżnej ludu oraz Ikonie mody? Księżna Diana, a właściwie Diana Frances Mountbatten–Windsor należała do brytyjskiej rodziny królewskiej i była pierwszą żoną księcia Walii – Karola. Ich ślub, który odbył się 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie, stał się międzynarodowym wydarzeniem społecznym. Przez wiele lat był określany najbardziej bajkowym ślubem stulecia.

Księżna Diana bardzo szybko stała się jednym z najpopularniejszych członków rodziny królewskiej. Była uwielbiana przez poddanych zarówno za życia, jak i po swojej śmierci. Stało się tak głównie z tego powodu, że zasłynęła działalnością dobroczynną i charytatywną oraz zamiłowaniem do mody.

Niestety z powodu intryg i niedomówień w 1996 roku, Diana rozwiodła się z Karolem, zachowując jednak tytuł księżnej Walii. Po licznych problemach ze zdrowiem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym,  księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w 1997 roku. Śmierć młodej władczyni wstrząsnęła na długi czas całym światem.

Napisania biografii księżnej Diany podejmowało się do tej pory wielu pisarzy. W związku z tym, książek relacjonujących życie i panowanie tej niezwykłej kobiety z najróżniejszych perspektyw, jest wiele. Zadania opowiedzenia o księżnej Dianie podjęła się także Iwona Kienzler. To polska autorka książek i artykułów z gatunku non–fiction. Zafascynowana historią, często poruszała temat kobiet, które odegrały w historii ogromną rolę, a jednak pozostały niedocenione. Taką książką jest właśnie jej niedawno wydana powieść Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność.

Księżna Diana – niezwykła historia, zwykłej kobiety

Życie Diany załamało się w dniu, kiedy stała się główną kandydatką na żonę dla Karola, następcy tronu Wielkiej Brytanii. Jej świat upadł całkowicie, kiedy Karol oświadczył się jej w ogrodzie swojej wieloletniej kochanki. Na ich ślub czekał cały świat. Jednak ona tego nie chciała. Marzyła, aby jej przyszły mąż zmienił zdanie, zabrał swoją kochankę i dał jej spokój. Ślub był wydarzeniem na międzynarodową skalę i został okrzyknięty ślubem stulecia.

Jako księżna Walii i żona następcy tronu powinna być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Setki kobiet zazdrościły jej pozycji i bogactwa. Niewielu jednak zdawało sobie sprawę z tego, jak ciężko jest żyć w blasku fleszy. Ludzie podziwiali ją za jej dobroć i mądrość. W życiu publicznym była inspiracją i natchnieniem dla wielu. A jednak życie prywatne nie było takie łatwe i cudowne, jak można by było przypuszczać. Przez kolejnych kilkanaście lat panowania, żyła w cieniu męża i jego kochanki, którą sama nazywała rottweilerem. Bezradna i nieszczęśliwa cierpiała zmagając się z licznymi problemami zdrowotnymi. A gdy w końcu oddała swoje serce innemu mężczyźnie, przyszło jej zginąć. Tragiczny wypadek, czy zamach? Ta kwestia wciąż po tylu latach budzi wiele kontrowersji.

Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność to pasjonująca biografia o niezwykłej kobiecie. To także swoisty hołd złożony jednej z najlepiej zapamiętanych kobiet w historii – Księżnej ludu. To niesamowita opowieść, z którą warto się zapoznać.

Książkę możecie znaleźć na TaniaKsiazka.pl! Polecamy Wam także inne książki autorstwa Iwony Kienzler. Znajdziecie je tutaj!