Księżycowe Miasto - Sarah J. Maas zdradziła, kiedy kolejny tom serii

Sarah J. Maas poinformowała swoich fanów za pośrednictwem Instagrama, że już na początku przyszłego roku mogą spodziewać się kolejnego tomu serii Księżycowe Miasto. Książka pod tytułem House of Sky and Breath pojawi się w księgarniach w styczniu. Kiedy polskie wydanie?

Księżycowe Miasto - Sarah J. Maas zdradziła, kiedy kolejny tom serii

Księżycowe Miasto kiedy kolejny tom serii?

Co prawda autorka poinformowała nas o dacie premiery anglojęzycznego wydania, ale możemy podejrzewać, że w polskich księgarniach pojawi się prawdopodobnie wiosną 2022 roku. To dlatego, że do tej pory między wydaniem oryginalnej wersji a premierą polskiego przekładu nowych książek Maas mijało około 3 miesięcy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sarah J. Maas (@therealsjmaas)

House of Sky and Breath będzie kontynuacją opowieści o Bryce: pół-kobiecie, pół-fae. Tę bohaterkę mieliśmy okazję poznać w dwutomowej powieści Dom Ziemi i Krwi, otwierającej serię Księżycowe Miasto.

Miłość, przeznaczenie i zmiana utartych schematów

W pierwszej części główna bohaterka zostaje wplątana w śledztwo w sprawie zamordowania jej najlepszej przyjaciółki. Dziewczynie towarzyszy Hunt, upadły anioł. Początkowo tych dwoje się nienawidzi, jednak kiedy poznają się lepiej, zaczynają sobie ufać. Relacja między nimi błyskawicznie się rozwija i oboje będą musieli stanąć przed trudnymi wyborami.

W poprzedniej części Bryce odkrywając kolejne elementy układanki, odkrywa też prawdę o sobie. Dochodzi do niespodziewanych wydarzeń, które zachwieją posadami świata, jaki dziewczyna zna. To nie pozostanie bez konsekwencji.

Dom Ziemi i Krwi to wciągające urban fantasy, w którym jest miejsce na magię, fantastyczne rasy i nowoczesną technologię. Główna bohaterka skrada sympatię czytelnika tym, że zawsze wybiera drogę pod prąd. Do tego Bryce ma cięty język i nie ugina kolan przed autorytetami. Jest odważna, niepokorna i przekorna.

Zanim kolejny tom serii Księżycowe Miasto Sarah J. Maas pojawi się w polskich księgarniach, prawdopodobnie minie jeszcze prawie rok. Zatem jeżeli jeszcze nie znacie książek z tej serii fantasy, to macie czas, żeby to nadrobić. Pierwszą, dwutomową powieść Dom Ziemi i Krwi znajdziecie w tym miejscu. Po inne książki autorki odsyłam Was tutaj.

Sprawdź też: